Gazowy kocioł kondensacyjny FGB

2016-05-18 10:12
kocioł gazowy FGB
Autor: Wolf Technika Grzewcza Kondensacyjny kocioł gazowy FGB

Wiszący, kondensacyjny kocioł gazowy FGB w kompaktowych wymiarach, spełniający wytyczne nowej dyrektywy unijnej ErP, to nowość marki Wolf. Kocioł gazowy oferowany jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej.

Kocioł kondensacyjny FGB marki Wolf pracuje na gaz ziemny i propan. Moc nominalna kotła gazowego to 28 lub 35 kW. Sprawność urządzenia wynosi do 109%, a sprawność sezonowa (średnioroczna) aż do 93%. Prosta konstrukcja monoblokowego wymiennika ciepła umożliwia duże przepływy przez kanały wodne, natomiast pompa i wentylator o wysokiej sprawności wraz z wymiennikiem ciepła wysokiej przewodności cieplnej umożliwia pracę urządzenia grzewczego zgodnie z klasą A dyrektywy ErP. W praktyce oznacza to wygodne korzystanie z ciepłej wody użytkowej i optymalny komfort cieplny w domu przy niskich nakładach energii, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Co więcej, wszystkie elementy konstrukcyjne kotła, w tym również zawór bezpieczeństwa, syfon kondensatu i naczynie wzbiorcze, zamknięte są w niewielkiej obudowie.

Gazowy kocioł kondensacyjny jest także łatwy w obsłudze. Czytelny interfejs pozwala na szybką i wygodną zmianę trybów pracy. Wyposażenie kotła w moduł iSM7e daje możliwość zdalnego sterowania jego pracą urządzeniami mobilnymi.

Urządzenie grzewcze zdobyło Złoty Medal MTP Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej