Gazowy kocioł dwufunkcyjny Wolf CGB-2

2015-02-27 8:53
system sterowania do kotła kondensacyjnego
Autor: Wolf - Technika Grzewcza Sp. z o.o. System sterowania kotła CGB-2

Wiszący kocioł kondensacyjny CGB-2 to unowocześniony następca kotła CGB firmy Wolf. Urządzenie dedykowane jest domowym systemom ogrzewania i podgrzewania c.w.u. W nowym nodelu gazowego kotła kondensacyjnego poprawiono m.in. wydajność spalania.

Kocioł kondensacyjny CGB-2

Wiszący kocioł kondensacyjny to urządzenie o wysokiej sprawności znormalizowanej (do 110% Hi). Seryjnie wbudowane naczynie wzbiorcze i wysoce wydajna pompa, łatwy pomiar parametrów spalin dzięki zabudowanym na kotle króćcom pomiarowym, a także szybki montaż, łatwa obsługa i konserwacja (dzięki wygodnemu dostępowi do wszystkich podzespołów) - to wyposażenie i udogodnienia, które wykorzystano z poprzedniego modelu kotła kondensacyjnego CGB.

A jakie są nowe rozwiązania?
W najnowszym kotle gazowym zastosowano adaptacyjny, samokalibrujący się układ sterowania spalaniem (dostosowuje się samoczynnie do jakości gazu), co poprawia wydajność spalania i zmniejsza emisje szkodliwych. Zupełnie nową technologią jest także „Bluestream” - inteligentne zarządzanie pracą pompy, dające lepsze parametry kondensacji i mniejsze zużycie energii podczas trybu czuwania. W wiszącym kotle kondensacyjnym CGB-2 zastosowano również system sterowania urządzeniem za pomocą smartfona, laptopa bądź komputera osobistego (przy pomocy modułu LAN/WLAN ISM7i). Użytkownicy zyskali także opcję zdalnej diagnostyki i obsługi serwisowej.

Dane techniczne:
Zakres mocy (płynnie regulowanej): od 1,8 kW (dla CGB-2 14 kW)
Sprawność znormalizowana: do 110% Hi
Wymiennik ciepła: ALU-Pro (aluminiowo-krzemowy)
Zintegrowana pompa
Wbudowane naczynie wzbiorcze
Pojemność naczynia wzbiorczego: 10 litrów (dla CGB-2 14kW)
Zamknięta komora spalania
Samokalibrujący się system sterowania spalaniem
Samoczynne dopasowywanie do rodzaju gazu 
Sterowanie poprzez urządzenia mobilne
Łatwe czyszczenie komory spalania 
Zdalna diagnostyka 
Dostępne wielkości (kW): 14, 20, 24
Wymiary (szer. x głęb. x wys.): 440 x 378 x 790 mm
Ciężar całkowity: 33 kg

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej