Defro Duo Uni - bezobsługowy kocioł na paliwa stałe

2014-06-06 8:00
kocioł na paliwa stałe
Autor: brak danych

Kocioł grzewczy Defro Duo Uni to nowoczesny kocioł na paliwa stałe, w pełni automatyczny i niemal bezobsługowy. Kocioł grzewczy wyposażony jest w dwa paleniska na eko-groszek, miał, ziarna zbóż, a także węgiel i drewno.

Dolna komora kotła grzewczego na paliwa stałe wyposażona jest w nowatorski palnik rynnowy, który umożliwa spalać w kotle eko-groszek, miał kwalifikowany oraz ziarna zbóż. Górną komorę tworzy stały ruszt chłodzony wodą, który z kolei daje możliwość okresowego spalania innych paliw, a także rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych. Wymiennik kotła grzewczego wykonany jest w całości ze stali kotłowej grubości 6-10 mm, zaś elementy szczególnie narażone na działanie ognia oraz związków zawartych w spalinach - ze stali grubości 10-12 mm.

W kotle grzewczym na paliwa stałe Defro Uni Duo zastosowano rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania: m.in. czujnik otwarcia klapy, a także podwójne zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w koszu zasypowym - pierwsze realizowane przez sterownik, drugie - przez automatyczny, wodny system gaszenia Strażak. W standardzie dostępna wersja kotła z innowacyjnym sterownikiem z kolorowym panelem dotykowym K1, obsługującym 4 pompy (c.o., c.w.u., obiegową, podłogową). Istnieje także możliwość obsługi zaworu mieszającego oraz sterowanie pracą kotła poprzez GSM lub Internet (opcjonalnie).
Sparwność kotła grzewczego sięga 90%, dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.
Producent udziela 5 lata gwarancji na szczelność wyniennika ciepła oraz 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej