Czysty zysk, czyli naturalny gaz LPG zamiast oleju opałowego

2012-04-02 17:25
Czysty zysk, czyli naturalny LPG zamiast oleju opałowego
Autor: Novatek Instalacja zbiornikowa Novatek

Z uwagi na względy ekonomiczne oraz ekologię, przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują z ogrzewania olejem opałowym na rzecz naturalnego gazu LPG. Hotel "Uroczysko", w którym pojawiła się instalacja LPG na gaz płynny Novatek, jest najlepszym przykładem korzyści płynących z takiej zmiany.

Czysty zysk, czyli naturalny LPG zamiast oleju opałowego
Autor: Hotel "Uroczysko" Hotel "Uroczysko"

Dewizą kieleckiego hotelu „Uroczysko” jest oferowanie najwyższej jakości usług w przystępnej cenie, co jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu najlepszych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań. Dlatego też właściciel obiektu firma Kamp-Pol Sp. z o.o. pod koniec zeszłego roku podjęła decyzję o zmianie sposobu ogrzewania budynku z oleju opałowego na gaz płynny. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiła się naziemna dwuzbiornikowa instalacja LPG firmy Novatek.

O wyborze dostawcy zdecydowało kilka czynników – przede wszystkim naturalne pochodzenie gazu, a co za tym idzie jego stabilne parametry jakości oraz ciągłość dostaw gazu w cenach producenta, bowiem Novatek jest częścią rosyjskiego koncernu Novatek OAO, jednego z największych producentów gazu ziemnego i LPG na świecie.

Gaz Novatek - czysty i kaloryczny

Oszczędności wynikają nie tylko z ceny samego gazu, ale również z jego kaloryczności, bowiem gaz Novatek ma bardzo wysoką wartość opałową, co oznacza, że dostarcza więcej energii z kilograma niż olej opałowy. I dlatego też, według wstępnych obliczeń, kierownictwo hotelu spodziewa się oszczędności na poziomie około 120 tys. zł rocznie. Dodatkowe korzyści wynikają z eksploatacji i serwisowania kotła, co w przypadku oleju opałowego generowało ciągłe problemy i dodatkowe koszty z uwagi na przestarzałą technologię. Kocioł gazowy jest czystszy i mniej awaryjny pod każdym względem.

Czysty zysk, czyli naturalny gaz LPG zamiast oleju opałowego
Autor: Novatek Instalacja zbiornikowa - schemat instalacji dwuzbiornikowej z parownikiem w Hotelu "Uroczysko"

– Ale nie tylko względy ekonomiczne miały wpływ na jego decyzję o zmianie medium z oleju opałowego na gaz płynny – podkreśla Prezes Zarządu Andrzej Pocheć.
Duże znaczenie miały również względy ekologiczne, gaz LPG spala się bowiem czysto i bezzapachowo, a produktami spalania całkowitego LPG jest dwutlenek węgla i woda. Ponadto poziom emisji szkodliwych substancji jest dużo niższy w porównaniu z olejem opałowym, z którego dotychczas korzystał. A to ma szczególne znaczenie.

„Uroczysko” to nie tylko hotel, ale również obiekt SPA, dlatego też w trosce o relaks i dobre samopoczucie gości korzystających z wypoczynku oraz atrakcji obiektu, ważne są korzyści dla środowiska, jakie daje naturalny gaz płynny Novatek. Ponadto, gaz LPG jest wykorzystywany również w kuchni, do obsługi części restauracyjnej obiektu, co przy ogrzewaniu obiektu olejem opałowym nie było możliwe.

Instalacja LPG i ogrzewanie ścienne

Instalując instalację zbiornikową firmy Novatek, właściciele obiektu mogli zwiększyć konkurencyjność swojego hotelu i zaoferować klientom niczym niezakłócony wypoczynek w atrakcyjnych cenach. Dlatego też Zarząd Spółki rekomenduje LPG, jako jedno z najbardziej atrakcyjnych paliw – wydajne, wszechstronne i bezpieczne w użyciu. Daje ono natychmiastowe ciepło i umożliwia łatwą kontrolę płomienia i temperatury, co w połączeniu z ogrzewaniem ściennym RAYON firmy ENEREKO, pozwala uzyskać wymierne korzyści.

Komfort pracy z gazem Novatek

Jak podkreśla Prezes Pocheć, współpraca z renomowanym światowym producentem, jakim jest Novatek, daje mu pełen komfort pracy. Wystarczy jeden telefon na infolinię i gaz, w ustalonym terminie, zostaje uzupełniony w zbiornikach.
Dodatkowo Novatek zapewnia pełne wsparcie techniczne, przeglądy zbiornika i serwis instalacji.

Czysty zysk, czyli naturalny LPG zamiast oleju opałowego
Autor: Novatek Schemat ukazujący: pojemność / wymiary / uzyskiwane moce grzewcze standardowych zbiorników w instalacjach Novatek
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej