Cyfrowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

2008-05-14 16:33
Cyfrowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Autor: brak danych

W tym rozwiązaniu regulacja ogrzewania podłogowego oparta została na module głównym, który dostępny jest w sześciu różnych wersjach (m.in. bezprzewodowej, przewodowej, z wyświetlaczem lub bez) i na wielu współpracujących z nim cyfrowych termostatach elektronicznych. Ten typ regulacji może być zastosowany przy każdej instalacji, nawet najbardziej zaawansowanej.

Cyfrowa regulacja ogrzewania - Waterline 2 - zapewnia m. in. sterowanie proporcjonalno czasowe, pogodowe, kontrolę c.w.u., a także możliwość kontrolowania temperatury wody zasilającej poprzez sterowanie zaworem mieszającym.
System został wyposażony w funkcję automatycznego ogrzewania wylewki oraz funkcję "optymalny start", która umożliwia uruchomienie ogrzewania o odpowiedniej godzinie. Pozwala na swobodne zarządzanie pracą pompy obiegowej i głównej oraz kontrolę włączania i wyłączania źródła ciepła (chłodu). Jest stosowany w rozbudowanych instalacjach składających się z 15 gałęzi i 1890 indywidualnych stref grzewczych.
Moduł główny dostępny jest w dwóch wersjach sterowniczych - przewodowej i bezprzewodowej. Może pracować w napięciu 24 lub 230 V. Dzięki komunikacji cyfrowej zapewnia bezawaryjną pracę oraz obniżenie kosztów wykonania instalacji elektrycznej. Termostaty pokojowe (dostępne w wersji przewodowej i bezprzewodowej) mają regulację typu PI, która zapewnia utrzymanie stabilnej i dokładnej temperatury w pomieszczeniu, oraz ogranicza zużycie energii. Każdy model termostatu ma odrębne funkcje i programy umożliwiające dopasowanie sterowania do potrzeb użytkownika - mogą m.in. automatycznie zmieniać temperaturę (np. między nocną i dzienną), kontrolować zasobniki ciepłej wody użytkowej, kontrolować pomieszczenie oraz strefę kilku pomieszczeń lub cały obszar.

System został wprowadzony przez firmę TECE we współpracy z producentem urządzeń elektrycznych OJ Electronics.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej