Cyfrowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

2008-05-14 16:33
Cyfrowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Autor: brak danych

W tym rozwiązaniu regulacja ogrzewania podłogowego oparta została na module głównym, który dostępny jest w sześciu różnych wersjach (m.in. bezprzewodowej, przewodowej, z wyświetlaczem lub bez) i na wielu współpracujących z nim cyfrowych termostatach elektronicznych. Ten typ regulacji może być zastosowany przy każdej instalacji, nawet najbardziej zaawansowanej.

Cyfrowa regulacja ogrzewania - Waterline 2 - zapewnia m. in. sterowanie proporcjonalno czasowe, pogodowe, kontrolę c.w.u., a także możliwość kontrolowania temperatury wody zasilającej poprzez sterowanie zaworem mieszającym.
System został wyposażony w funkcję automatycznego ogrzewania wylewki oraz funkcję "optymalny start", która umożliwia uruchomienie ogrzewania o odpowiedniej godzinie. Pozwala na swobodne zarządzanie pracą pompy obiegowej i głównej oraz kontrolę włączania i wyłączania źródła ciepła (chłodu). Jest stosowany w rozbudowanych instalacjach składających się z 15 gałęzi i 1890 indywidualnych stref grzewczych.
Moduł główny dostępny jest w dwóch wersjach sterowniczych - przewodowej i bezprzewodowej. Może pracować w napięciu 24 lub 230 V. Dzięki komunikacji cyfrowej zapewnia bezawaryjną pracę oraz obniżenie kosztów wykonania instalacji elektrycznej. Termostaty pokojowe (dostępne w wersji przewodowej i bezprzewodowej) mają regulację typu PI, która zapewnia utrzymanie stabilnej i dokładnej temperatury w pomieszczeniu, oraz ogranicza zużycie energii. Każdy model termostatu ma odrębne funkcje i programy umożliwiające dopasowanie sterowania do potrzeb użytkownika - mogą m.in. automatycznie zmieniać temperaturę (np. między nocną i dzienną), kontrolować zasobniki ciepłej wody użytkowej, kontrolować pomieszczenie oraz strefę kilku pomieszczeń lub cały obszar.

System został wprowadzony przez firmę TECE we współpracy z producentem urządzeń elektrycznych OJ Electronics.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej