Ciepło z kamiennego grzejnika

2008-07-24 13:14

Grzejnik wykonany z czystego granulatu naturalnego kamienia. Żywiczne spoiwo, które łączy kamienne drobinki, tworzy idealnie gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię.

Projektanci firmy Jaga sięgnęli po kamień - materiał od wieków z powodzeniem wykorzystywany do emisji ciepła. Efekt końcowy to grzejnik w formie kamiennej tafli. Obecnie dostępne są trzy wersje grzejnika GEO: Vertical, Mosis i najnowsza - Horizontal.

Model Horizontal - grzejnik o mniejszych gabarytach od poprzedników, przeznaczony jest montażu w poziomie, a dzięki dekoracyjnej formie - również w miejscach wyeksponowanych. Do wyboru są modele wysokości 60 cm i długości: 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Oferowany jest w dwóch kolorach: czarnym i piaskowym.

Ważnym elementem grzejnika jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Ogrzewanie konwekcyjne oparte na tej technologii jest wydajne, ponadto zużywa mniej energii niż klasyczne ogrzewanie z zastosowaniem grzejników płytowych. Mała pojemność wodna pozwala grzejnikom na szybką reakcję na zmiany temperatury otoczenia. Dynamicznie działająca instalacja, która szybko reaguje na wszelkie zmiany parametrów, generuje duże oszczędności ciepła i zmniejsza koszty potrzebne do jego uzyskania.

Zaletą ogrzewania opartego o wymiennik Low H2O jest też to, że grzejnik może zostać wyposażony w system Dynamic Boost Effect (DBE), który zwiększa jego wydajność cieplną.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej