Ceraclass - nowa rodzina gazowych kotłów wiszących

2007-05-29 15:02

Kotły gazowe oferowane są w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej, z zamkniętą albo otwartą komorą spalania. Gazowe kotły wiszące wyróżnia nowoczesny design, kompaktowe wymiary i niewielka waga. Można je instalować w mieszkaniach, domach szeregowych i wolno stojących. Kotły gazowe dostępne są w sprzedaży od września.

Gazowe kotły wiszące łączą w sobie dużą wydajność grzewczą (co sprawia, że są energooszczędne) i wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, za co zostały nagrodzone dwiema gwiazdkami, zgodnie z normą EN 13203. Dzięki kompaktowym wymiarom wszystkich typów kotłów (niezależnie od mocy), niewielkiej wadze oraz płycie montażowej dostarczanej z urządzeniem, instalacja jest łatwa i szybka. Można je wbudować w większości wnęk kuchennych i łazienkowych. Ponadto elegancki wygląd kotła nie burzy stylistyki nowoczesnego wnętrza domu, a nowy design sprawia, że Ceraclass bardzo dobrze prezentuje się na każdej ścianie.

Każdy model urządzenia ma wyświetlacz LCD oraz dwa ergonomiczne pokrętła, dzięki czemu jest ono proste w obsłudze zarówno dla użytkownika, jak i instalatora. Pozwala na bieżącą kontrolę parametrów m.in. wskazuje wartość temperatury centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Umożliwia także wyświetlanie kodów błędów, przez co wszelkie ewentualne problemy mogą być szybko rozwiązane. Jest bardzo przydatne w czasie serwisowania i konserwacji urządzenia.

Innowacyjny system QuickTap instalowany w kotłach dwufunkcyjnych z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym pozwala zaoszczędzić duże ilości wody i gazu. Po krótkim otwarciu kranu system rozpoznaje, że potrzebna jest ciepła woda użytkowa i wtedy uruchamiany jest palnik. Opcjonalnie kotły mogą być wyposażone w szufladę, w której można zamontować zegar cyfrowy (EU 9D) sterujący centralnym ogrzewaniem. Szuflada może stanowić również praktyczny sposób zamaskowania przyłączy hydraulicznych.

W jednej z wersji urządzenia ograniczono moc nominalną c.o. do 14 kW przy równoczesnym zachowaniu mocy c.w.u. na poziomie 24 kW. Wersja ta polecana jest szczególnie tam, gdzie pomimo małej powierzchni mieszkania jest duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową.

Ofwerowane są następujące urządzenia (stan na wrzesień 2006 r.): 
- ZS 14-2 DV KE
- ZW 14-2 DV KE
- ZS 14-2 DV AE
- ZW 14-2 DV AE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej