Nowe modele wiszących kotłów kondensacyjnych. Co wyróznia nowe kotły Buderusa?

2015-11-26 12:05
panel sterowania w kotle kondensacyjnym Buderus
Autor: Buderus Kocioł kondensacyjny Logamax plus GB062 wyposażony w intuicyjny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem

Pod marką Buderus pojawiły się 2 modele wiszących kotłów kondensacyjnych o kompaktowych wymiarach: kocioł dwufunkcyjny oraz jednofunkcyjny, wyposażony w zawór trójdrogowy umożliwiający łatwe podłączenie podgrzewacza ciepłej wody.

Oferta marki Buderus powiększyła się o nowe wiszące kotły kondensacyjne Logamax plus GB062 przeznaczone do mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Urządzenia grzewcze wyposażone są w automatykę pogodową, która optymalizuje zużycie gazu w zależności od warunków pogodowych. 

Wiszące kotły kondensacyjne mają szeroki zakres modulacji mocy (od 3 do 24 kW), która wpływa na energooszczędność pracy urządzeń. Wyposażone są w nowy, intuicyjny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem. Wszystkie elementy ukryte są pod estetyczną obudową kotła i nie wymagają dodatkowych prac montażowych, ani obudowy maskującej. W urządzeniach zastosowano wymienniki o wysokiej przewodności cieplnej, wykonane z nierdzewnego stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego oraz pompy elektroniczne o współczynniku efektywności energetycznej EEI ≤ 0,23.

Kotły pracują bardzo cicho, przystosowane są do zasilania gazem ziemnym lub płynnym (kategoria: II2ELwLs3B/P). Zmiana rodzaju gazu nie wymaga stosowania zestawu przezbrojeniowego, a jedynie regulacji i oznakowania przez autoryzowany serwis.

Kotły mają klasę efektywności energetycznej A (ogrzewanie). Model dwufunkcyjny oznaczony jest dodatkowo klasą efektywności energetycznej A dla celów przygotowania ciepłej wody, przy wysokim profilu wydajności XL.

gazowy kocioł kondensacyjny
Autor: Buderus Wiszący kocioł kondensacyjny Logamax plus GB062
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej