Aprobata dla Profipress G

2008-07-10 11:46

Firma Viega otrzymała aprobatę techniczną Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie na złączki zaprasowywane Profipress G (z miedzi oraz brązu). Wyroby przeznaczone są do instalacji gazowych z rur miedzianych.

Sposób łączenia firmy Viega jest alternatywą dla połączeń lutowanych na twardo. Metoda zaciskowa umożliwia pewne i powtarzalne łączenie rur miedzianych przy pomocy elektrohydraulicznej maszyny zaciskowej. Proces łącznia trwa zaledwie kilka sekund. Złączki Profipress G zostały wyposażone w systemem kontroli SC - Contur, który gwarantuje wykrycie nieszczelności podczas montażu. (SC- Contur to jeden z elementów całego pakietu gwarantującego bezpieczeństwo montażu i eksploatacji.) Zastosowanie złączek Profipress G jest bardzo proste. System zawiera wszystkie elementy potrzebne do pracy: począwszy od złączek zaciskowych, przez urządzenia do zaciskania aż do odpowiednich szczęk i łańcuchów zaciskających. Połączenie zaciskowe zostaje wykonane w ciągu sekund. W porównaniu ze złączkami klejonymi lub lutowanymi oszczędza się ponad 1/3 czasu pracy.

Podwójne zaciśnięcie: Złączki zaciskowe o średnicy do DN 50 są zaciskane w jednej operacji: mianowicie przed i za karbem - stwarza to podwójną pewność należytego przejęcia maksymalnych sił. Podwójne bezpieczeństwo: Złączki zaciskowe mają cylindryczne prowadzenie przed karbem wzmacniającym, które chroni przed ukosowaniem się rury i uszkodzeniem elementu uszczelniającego.

 

Profipress G

System łączenia rur miedzianych z użyciem techniki zaciskania, do wewnętrznych instalacji gazowych i olejowych
Profipress G z SC-Contur dostępny jest w wymiarach od 12 do 54 mm
 

Zastosowanie wewnętrzne instalacje gazowe o ciśnieniach roboczych do 5 bar
instalacje oleju opałowego oraz oleju napędowego typu diesel wg PN-EN 590:2002
Cechy Obszerny wybór złączek jest dostosowany do wielu wariantów instalacyjnych i przyłączeniowych. Średnice złączek przeznaczonych do gazu: 12, 15, 18, 22, 28, 35, 42, 54 mm. W przypadku oleju opałowego do 35 mm.
Profipress G z SC-Contur przeznaczone do gazu wyposażone są w żółty element uszczelniający oraz żółte oznaczenia zewnętrzne
Zalety

Bezpieczne połączenia przy temp. do 650oC przez 30 min.
Technologia wykonania umożliwia szybkie połączenie "na zimno" uzyskane w procesie zaprasowywanie kształtki; połączenia nie wymagają lutowania ani spawania, dlatego nie ma ryzyka pożaru, co jest szczególnie ważne przy modernizacji obiektów.
Złączki Profipress G wyposażone są w SC-Contur; jest to dodatkowy element przy karbie złączki zaprasowywanej, który w przypadku błędnego wykonania połączenia pozwala zlokalizować przy próbie szczelności niezaprasowane połączenie elektrohydrauliczne.

 

kwiecień 2005 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej