5 lat gwarancji na kolektory słoneczne

2011-02-28 8:09
5 lat gwarancji na kolektory słoneczne
Autor: Junkers

Wszystkie linie płaskich kolektorów słonecznych Junkers: Comfort, Excellence i Compact zakupione po 1 marca 2011 roku objęte będą pięcioletnią gwarancją. Warunkiem jej zachowania jest dowód zakupu, wypełniona karta gwarancyjna oraz instalacja urządzeń dokonana przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami.

Montaż, rozruch i uruchomienie instalacji solarnej muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami oraz zaleceniami producenta. Osoba instalująca urządzenia musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Warunek ten wynikający z troski o klienta ostatecznego, pozwoli na sprawne funkcjonowanie instalacji i maksymalne wykorzystanie energii słonecznej w celach grzewczych.

Płaskie kolektory słoneczne

W zależności od przeznaczenia oraz możliwości aranżacji, producent oferuje płaskie kolektory słoneczne: do solarnych systemów podgrzewania wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania oraz do podgrzewania wody basenowej.

Najnowsza linia kolektorów płaskich marki Junkers – Compact, przeznaczona jest do podgrzewania wody użytkowej i podgrzewania wody basenowej. Niewielkie rozmiary urządzeń dają duży wybór miejsca ich montażu. Ramy kolektorów płaskich serii Compact wykonane są z aluminium. Dzięki temu są stabilne, lekkie i odporne na warunki atmosferyczne. Mała waga oraz system połączeniowy wykorzystujący złączki zaciskowe zapewniają szybką instalację kolektorów. Do montażu na dachu instalator potrzebuje tylko jednego narzędzia. Odporne na wstrząsy narożniki ochronne zapobiegają uszkodzeniu czy porysowaniu kolektora słonecznego podczas transportu i montażu.

Dane techniczne
kompaktowy kolektor FCB-1S FCC-1S
wymiary (dł./szer./gł.) [mm] 2044/1050/90
zastosowanie do ogrzewania wody i wsparcia ogrzewania
montaż pionowy
pow. brutto kolektora [m2] 2,09
absorbcja [%] 65 76
emisja [%] 12±2
masa [kg] 30

W ofercie dostępne są również akcesoria umożliwiające instalację zestawu solarnego na dowolnej połaci dachowej pokrytej dachówką, blachą lub gontem. Kolektory można zamontować w pionie lub poziomie, w linii dachu i na dachu, na dachu ukośnym, płaskim, na fasadzie lub konstrukcjach wolno stojących.

Szybki montaż i wysoką jakość kolektorów Junkersa zapewnia certyfikat Solar Keymark.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej