Obejrzyj webinar: Trwałość, estetyka i ekologia – jak projektować nawierzchnie zewnętrzne?

2021-03-18 17:06 Materiał sponsorowany
Nawierzchnia wodoprzepuszczalna PERVIA
Autor: CEMEX Nawierzchnia wodoprzepuszczalna PERVIA wykonana z betonu jamistego o specjalnej strukturze z pustkami powietrza, które mogą stanowić nawet 30% objętości betonu. Nawierzchnia PERVIA sprawdzi się w miastach, jako materiał na chodniki, ścieżki parkowe i ogrodowe, w miejskich strefach rekreacyjnych itp. Nawierzchnia PERVIA jest całkowicie przepuszczalna, dlatego może zmniejszyć skutki silnych opadów deszczu w mieście

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru poświęconego innowacyjnym nawierzchniom. Jakie właściwości ma wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA i przypominający żwirową aleję DECO STONE? Co je łączy? Czym się różnią? Co należy uwzględniać przy projektowaniu i wykonaniu?

Architektura i urbanistyka wymagają trwałych i niezawodnych nawierzchni. Nieuniknione zmiany klimatu narzucają konieczność poszukiwania skutecznych sposobów zagospodarowania wody opadowej w miastach. Jednocześnie projektanci i inwestorzy muszą tak dobierać stosowane rozwiązania materiałowe, aby spełniały wymagania trwałości i wytrzymałości.

Nawierzchnie wodoprzepuszczalne PERVIA to nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa miejskiego. Zastosowanie nawierzchni ogranicza spływ powierzchniowy wody do do kanalizacji deszczowej. Zapobiega powstawaniu kałuż i zastoisk wody na chodnikach, a jednocześnie zwiększa retencję wody w przyrodzie.

Nawierzchnie z eksponowanym kruszywem DECO STONE to z kolei najwyższa trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Niskie koszty eksploatacji, łatwość utrzymania i inne zalety tego rodzaju nawierzchni powodują, że coraz częściej wielkoformatowe nawierzchnie DECO STONE wygrywają z kostką czy tradycyjnymi płytami betonowymi.

Zobaczcie, co na ten temat mówią eksperci:

Agenda webinaru

Podczas webinaru eksperci firmy CEMEX skupiają się na zagadnieniach projektowania, a także wykonywania omawianych nawierzchni.

  • Trendy w projektowaniu i wykonywaniu nawierzchni
  • Nawierzchnie wodoprzepuszczalne PERVIA – charakterystyka, właściwości i korzyści
  • Nawierzchnie z eksponowanym kruszywem DECO STONE – charakterystyka, właściwości i korzyści
  • Aspekty projektowe i wykonawcze nawierzchni PERVIA i DECO
  • Przykładowe realizacje

Webinar poprowadzili

Webinar poprowadzili eksperci firmy CEMEX.

Marek Dmochowski, ekspert firmy CEMEX
Marek Dmochowski, ekspert firmy CEMEX

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, od 16 lat zajmuje się technologią betonu w CEMEX. Od 2013 roku zajmuje się betonami specjalistycznymi, w tym dekoracyjnymi nawierzchniami z rodziny DECO.

Michał Kałużyński, ekspert firmy CEMEX
Michał Kałużyński, Product Manager, CEMEX

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej, z 12-letnim doświadczeniem pracy w branży drogowej. W CEMEX od 2017 roku zajmuje się rozwojem produktów specjalistycznych, w tym nawierzchniami wodoprzepuszczalnymi PERVIA oraz innowacyjnymi posadzkami FIBRON FL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej