Nawierzchnie z kostki brukowej

2007-05-25 17:51
Nawierzchnie z kostki brukowej
Autor: Libet

Firma Libet SA poszerzyła ofertę o rodzinę szlachetnych kostek betonowych o nazwie Elegante. W procesie produkcji poza tradycyjną metodą wibroprasowania wykorzystano również technologię płukania.

Górna warstwa kostek, która stanowi mieszaninę szlachetnych kruszyw: marmuru, granitu, porfiru lub bazaltu, jest poddawana ciśnieniowej obróbce wodą. W efekcie powstaje chropowata powierzchnia o strukturze naturalnego kamienia. Kruszywa wykorzystywane w procesie produkcji są sprowadzane z Niemiec i Francji.
Kostka Elegante jest dostępna jest w trzech kształtach: Piccola, Piazza i Via Castello.
Piccola to drobne, trapezoidalne kostki (dziesięć wzorów), które doskonale nadają się do układania łuków i okręgów na ogrodowych ścieżkach. System kostki Piazza to cztery prostokąty o różnej wielkości. System Via Castello tworzy aż trzynaście odmiennych prostokątów.
Kostka jest dostępna w pięciu różnych kolorach: rosso (czarno-czerwony porfir), nero (czarny bazalt), solare (granit żółty), bianco-carrara (biały marmur) i granito (granit szary) oraz w różnych kształtach.
Grubość kostki wynosi 6, 7 lub 8 cm. Sześciocentymetrowa i siedmiocentymetrowa grubość pozwala na bezpieczny, ale mało intensywny ruch samochodów osobowych. Kostki ośmiocentymetrowe dobrze zniosą nawet ciężarówki.

Aby nawierzchnia była trwała i estetyczna, warto pamiętać o okresowym czyszczeniu kostki brukowej.

Nawierzchnie z kostki brukowej
Autor: Libet
 Dane techniczne  
 Klasa betonu: B35, B50 
 Masa 1m2 [kg]: ok. 180 przy gr. 8 cm 
 Ścieralność na tarczy Boehmego [mm]: 3,5 
 Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: powyżej 50 
 Nasiąkliwość [%]: poniżej 5 
 Dodatkowe elementy systemu: palisady, obrzeża, krawężniki 
 Cechy szczególne: odporność na działanie czynników atmosferycznych 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej