MOBI-MAT na piaski

2008-10-07 13:42

Tkanina techniczna jest dostępna pod nazwą MOBI-MAT. Nowy produkt jest obojętny chemicznie i bardzo wytrzymały. Jego atutem jest także niewielki ciężar; mata może być szybko rozłożona przez dwie osoby, bez potrzeby stosowania specjalistycznego sprzętu.

Firma Deschamps wprowadziła na rynek sztuczną nawierzchnię przeznaczoną do tworzenia tymczasowych dróg na niestabilnym podłożu, takim jak piasek, błoto czy śnieg. Tkanina techniczna jest dostępna pod nazwą MOBI-MAT.
Nowy produkt jest obojętny chemicznie i bardzo wytrzymały. Jego atutem jest także niewielki ciężar; mata może być szybko rozłożona przez dwie osoby, bez potrzeby stosowania specjalistycznego sprzętu.

MOBI-MAT TOPX jest produkowany z antypoślizgowego poliestru o trójwymiarowej strukturze, zapewnia bezpieczeństwo i komfort każdemu użytkownikowi - pieszemu, rowerzyście, osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku i dziecku w wózku spacerowym. Nie stwarza żadnego ryzyka przecięcia czy przebicia, jest całkowicie bezpieczny dla pieszych, którzy mogą po nim chodzić nawet boso.
Nawierzchnia, ze względu na znaczną wytrzymałość mechaniczną, może być rozkładana na dowolnym terenie, przy minimalnych czynnościach przygotowawczych. Doskonale dopasowuje się do nierówności podłoża i nie wymaga żadnych wstępnych prac ziemnych. Po sezonie może zostać zdemontowana i składowana, bez konieczności zapewnienia szczególnych warunków. Mata jest barwiona wyłącznie w niebieskie i białe pasy.
Jest dostarczana w zestawach gotowych do użycia, w belach 25 mb lub więcej, w trzech standardowych szerokościach: 1,40 m, 2,10 m i 2,80 m.

MOBI-MAT_1
Autor: brak danych

MOBI-MAT BOAT RAMP jest pochylnią dla jachtów i łodzi, sprawdza się także w klubach jachtowych i szkółkach żeglarskich oraz na stanowiskach ratowniczych. Trójwymiarowa powierzchnia maty jest dostatecznie sztywna, by zapobiec ugrzęźnięciu łodzi na podłożu, ułatwia wyciąganie łodzi i przeciąganie ich po piasku. Produkt jest lekki i trwały, można go stosować na każdym gruncie - przy minimalnych czynnościach przygotowawczych. Jest dostępny w zestawach gotowych do użycia: 2,80/15 m, 2,80/25 m, 4,20/25 m.

 

MOBI-MAT_2
Autor: brak danych

MOBI-MAT HELIPAD, wykonywany na podstawie MOBI-MAT A2X, ma kolor czerwony. Może być kładziony na piasku, błocie czy śniegu. Tworzy widoczne lądowisko dla helikopterów, umożliwia szybki dostęp służb ratowniczych, zapobiegając przy tym wyrzutowi żwiru i korozji łopat wirnika. Po zakończeniu sezonu może zostać zdjęty i ponownie wykorzystywany przez wiele lat. Wielkość powierzchni ustalana jest w zależności od typu helikoptera.
Produkt Deschamps France zostały opatentowane.

 

 

MOBI-MAT_3
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej