Magaton - kostka brukowa w dużym formacie

2015-03-12 12:41
płyty betonowe w dużym formacie
Autor: Buszrem Kostka brukowa w dużym formacie Megaton daje jednolitą, gładką nawierzchnię

Kostkę brukową w dużym formacie, o zwiększonej wytrzymałości na obciążenia wprowadził Buszrem. Płyty betonowe przeznaczone są głównie na nawierzchnie publiczne: chodniki, miejskie place, skwery i miejsca, w których odbywa się ruch kołowy. Płyty betonowe wyróżnia bezfazowe wykończenie.

Kostka brukowa Megaton produkowana jest w dwóch wersjach wykończenia powierzchni – gładkiej i płukanej. Płyty gładkie dostępne są w kolorze szarym kolorze. Z kolei w wersji płukanej płyty betonowe występują w jasnym oraz ciemnym granicie. Ich delikatnie chropowata powierzchnia, poddana w trakcie produkcji płukaniu wodą pod wysokim ciśnieniem, uwidacznia kruszywa. Wszystkie rodzaje płyt chodnikowych odporne są na zabrudzenia.

Zaletą płyt Megaton jest ich bezfazowa powierzchnia, która umożliwia ścisłe przyleganie poszczególnych elementów. Po ułożeniu płyt nawierzchnia jest jednolita i ma dobrą przyczepność, dzięki czemu jest wygodna w użytkowaniu przez pieszych, wózki dziecięce oraz osoby niepełnosprawne. Idealnie płaska i jednolita nawierzchnia jest także wygodna dla rowerzystów i rolkarzy.

Wszystkie płyty betonowe mają wymiary 75 na 40 cm i grubość 15 cm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej