Kostka brukowa. Wzory z kostki brukowej – GALERIA ZDJĘĆ

2013-09-06 15:49
Kostka brukowa
Autor: Polbruk

W przydomowych ogrodach króluje kostka brukowa. Układanie kostki brukowej to prawdziwe pole do popisu. Oferowana jest bowiem w wielu kształtach, wymiarach i kolorach. Wzory z kostki brukowej można więc tworzyć dowolnie. Nawierzchnie w ogrodzie powinny jednak współgrać z architekturą domu i otoczenia.

Kostka brukowa daje nieograniczone możliwości aranżacyjne nawierzchni wokół domu. Wykorzystuje się ją na ścieżki w ogrodzie, podjazdy, świetnie sprawdza się także na tarasach czy schodach prowadzących do domu. Wzory z kostki brukowej mogą przyciągać wzrok lub też dyskretnie wtapiać się w aranżację ogrodu. Nawierzchnia w ogrodzie może być monochromatyczna lub stanowić kolorową mozaikę.

Kostka brukowa oferowana jest w kolekcjach, w skład których wchodzą różnych wymiarów elementy kwadratowe, prostokątne, trapezowe, także specjalne elementy do budowania efektownych kół oraz palisady wykorzystywane do wykańczania nawierzchni czy budowy wzmocnień, np. stopni schodów. Obecnie produkowana kostka brukowa wcale nie musi wyglądać jak materiał z betonu. Kostka brukowa o porowatej powierzchni, do produkcji której używa się kruszyw najwyższej jakości i specjalnej techniki płukania, niemal wiernie strukturą i kolorem naśladuje kamień naturalny: granit, piaskowiec, bazalt, agat czy porfir. Nawierzchnie z kostki brukowej płukanej są bardzo efektowne i eleganckie, trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu kostki brukowej.

Wzory z kostki brukowej można układać na wiele sposobów. Przy wyborze koloru, kształtu, a następnie układaniu kostki brukowej pamiętajmy jednak o spójności kompozycji z architekturą budynku oraz aranżacją ogrodu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej