Kombajn do utrwalania nawierzchni drogowych

2007-05-23 17:51
Kombajn do utrwalania nawierzchni
Autor: brak danych SAVALCO HH 110T COMBI TELESPRAY 480

Maszyna zbudowana jest na naczepie ciągnika siodłowego. W skład kombajnu wchodzą: zbiornik lepiszcza pojemności 11 tys. litrów, wyposażony w bezpieczny system grzewczy sterowany termostatycznie oraz zasobnik kruszywa na frakcje 0-20 mm pojemności 10 m3, podajnik kruszywa, rozsypywacz sprzężony z kolektorem spryskującym.

Ma komputerowy układ sterowania i hydrostatyczne zasilanie urządzeń. Szerokość skrapiania/rozsypywania regulowana jest hydraulicznie w sposób płynny od 2,5 do 4,8 m. Dysze spryskujące kolektora rozmieszczone w rozstawie co 10 cm, co umożliwia skrapianie jednego miejsca z trzech dysz jednocześnie na "zakładkę". Emulsja dostarczana jest do kolektora spryskującego za pośrednictwem pompy o wydajności 1000 l/min. Rozsypywanie jest nadzorowane przez kamerę video. Wyposażenie kombajnu pozwala na precyzyjną pracę i ścisłe dozowanie materiałów. Prędkość robocza około 3,2 km/h (w zależności od rodzaju pracy).

Kombajn obsługiwany jest przez jedną osobę - kierowcę-operatora. Maszyna spełnia wymogi norm Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej