Deski kompozytowe WoodPlastic

2014-06-04 13:04
kolory desek kompozytowych
Autor: DLH Poland Dostępne kolory desek kompozytowych

WoodPlastic to zastrzeżona nazwa materiału kompozytowego, w skład którego wchodzi 60% drewna oraz 40% polimeru HDPE. Deski kompozytowe z tego materiału sprawdzają się na zewnątrz, zwłaszcza jako deski tarasowe, ale także elementy ogrodzeń czy mebli ogrodowych. Deski kompozytowe WoodPlastic to nowość oferowana przez DLH Poland.

Skład tego materiału kompozytowego pozwolił zachować najcenniejsze właściwości drewna – jego naturalny wygląd. Deski kompozytowe tarasowe są ponadto przyjemne i ciepłe w dotyku. Wyeliminowała natomiast jego niedoskonałości – podatność na korozję biologiczną, niszczenie pod wpływem warunków atmosferycznych. Deski tarasowe z kompozytu są odporne na te czynniki (niskie temperatury, promienie UV, wilgoć, a także chemikalia), a co ważne, nie wymagają żadnej impregnacji, lakierowania czy bejcowania. Do czyszczenia desek kompozytowych wystarczy woda i ewentualne użycie popularnych środków czystości.
Deski tarasowe WoodPlastic mają powierzchnię gładką, rowkowaną lub o teksturze drewna i trwałe zabarwienie (dostępne kolory to: cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben). Standardowa długość desek kompozytowych wynosi 4 m, jednak istnieje możliwość zamówienia desek o innej długości (według możliwości produkcyjnych).
Montaż desek tarasowych jest prosty – układa się je na legarach, także z kompozytu WPC. Do połączenia desek wykorzystuje się ukryte klipsy i wkręty wykonane z nierdzewnego materiału. Do zakończenia bocznych części tarasu używa się specjalnych listew wykończeniowych.
Na podstawie testów jakim poddano deski kompozytowe, ich trwałość szacowana jest na ponad 50 lat. Producent zapewnia 25 letnią gwarancję na zagrzybienie, przegnicie czy zainfekowanie przez insekty. Materiał podlega w 100% recyklingowi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej