Deski kompozytowe na elewacje, tarasy, ogrodzenia. Systemy kompozytowe Twinson

2013-09-20 12:57
Deski elewacyjne
Autor: Inoutic/Deceuninck Elewacje z desek kompozytowych - trwałe, praktyczne, o nowoczesnym wyglądzie

Deski kompozytowe na tarasy, elewacje i ogrodzenia wyglądają jak naturalne drewno, ale ich trawłość i cechy użytkowe odpowiadają PVC. Nic dziwnego, są połączeniem jednego i drugiego materiału. Innowacyjny kompozyt przeznaczony na tarasy, elewacje i ogrodzenia opracowała i opatentowała firma Inoutic/Deceuninck.

Deski kompozytowe Twinson produkowane są metodą wytłaczania z granulatu mączki z drewna sosnowego i polichlorku winylu. Kompozyt może być poddany recyklingowi w 100 % i ponownie wykorzystany. Systemy kompozytowe są odporne na korozję biologiczną i działanie wody. Deski kompozytowe nie pękają i nie paczą się. Co ważne, nie wymagają żadnej konserwacji. Są trwałe i wytrzymałe, o czym świadczy 25-letnia gwarancja.

Deski tarasowe Twinson

Tarasy Twinson to kompletne systemy oferujące rozwiązania montażowe dostosowane do  podłoży różnego typu, mogą też być konstrukcję samonośną. Deski na taras mają delikatnie ryflowana powierzchnię, dzięki czemu są antypoślizgowe (R13 / Klasa C). Tego typu deski kompozytowe przeznaczone są nie tylko na tarasy, ale także balkony, podesty i powierzchnie przy basenach. Materiał nadaje się również na ścieżki ogrodowe, schodki i ławki. Deski tarasowe dostępne są w ośmiu naturalnych kolorach: grafitowym, leszczynowym, korzennym brązie, czekoladowym, morelowym, oliwkowym, szarym lub w odcieniu orzecha włoskiego.
Deski tarasowe mają szerokość 167 mm (wraz z dylatacją), długość 4,5 i 6 m. Wytrzymałość na obciążenie wynosi do 1800 kg/m². Deski kompozytowe oferowane są wraz z kompletnym system aluminiowych profili montażowych oraz listwami wykończeniowymi.

Systemy ogrodzeń Twinson Fencing

Systemy ogrodzeń bazują na deskach tarasowych, które stanowią wypełnienie konstrukcji z profili aluminiowych, oferowanych w kolorze czarnym lub srebrnym. Profile ogrodzeniowe przeznaczone są do montażu na podłożu betonowym lub w fundamencie. System daje możliwość budowy ogrodzeń o wysokości 1,15 lub 1,84 m.

Deski elewacyjne Twinson Wall Premium

Twinson Wall Premium to kompletny system elewacyjny - deski elewacyjne oraz elementy montażowe: wentylowane profile wykończeniowe i systemy łączników zapewniające szybkie wykończenie elewacji. Deski elewacyjne montuje się do rusztu z kształtowników stalowych lub aluminiowych. Dostępne są w trzech kolorach: grafitowym, korzennym brązie i czekoladowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej