Bruk jak z kamienia - kostka brukowa NOSTALITE PRIMA na tarasy, podjazdy, ścieżki i alejki w ogrodzie

2012-05-08 8:29
Bruk jak kamienny - kostka brukowa NOSTALITE PRIMA
Autor: Polbruk S.A.

Postarzana kostka brukowa NOSTALITE PRIMA firmy Polbruk przypomina wyglądem bruk z kamienia. Dzięki wyrafinowanej kolorystyce i stylizacji na dawne bruki kamienne, brukowane nią alejki, ścieżki i tarasy przypominają klimatem południe Europy.

Atmosferę toskańskich rezydencji i włoskich miasteczek z brukowanymi uliczkami rozgrzanymi słońcem możemy przenieść do polskich ogrodów za sprawą postarzanych kostek brukowych firmy Polbruk. Szczególnie nadaje się do tego kostka brukowa NOSTALITE PRIMA.

Włoskie ogrody w polskiej odsłonie

Kostki brukowe celowo postarzane, takie jak Polbruk NOSTALITE PRIMA, to betonowe elementy brukowe, których obijana, nieregularna krawędź brzegowa imituje bruk kamienny naznaczony duchem czasu. Świetnie wkomponowują się one w stylizacje retro, rodem z włoskich ogródków położonych w cieniu starych kamienic. Ogród w stylu śródziemnomorskim kojarzy się zazwyczaj z rozgrzanymi słońcem ścieżkami i kamiennym patio skrytym w cieniu drzew i krzewów - idealnym miejscem do poobiedniej siesty.
W linii Polbruk NOSTALITE PRIMA występują również kostki brukowe z gładką powierzchnią i lekko zaokrąglonymi brzegami, formą i kolorystyką nawiązujące do rozgrzanych słońcem cegieł. Obie propozycje dostępne są także bez fazy, dzięki czemu łatwo ułożyć nawierzchnię bez zbędnych nierówności i wystających krawędzi. Aranżacja ogrodu w stylu włoskim nie wymaga dużego nakładu pracy. Wykorzystując kostki postarzane Polbruku bez trudu zbudujemy ścieżki, alejki, tarasy oraz inne nawierzchnie ogrodowe ala Bella Italia.

Zobacz także: Klinkier w przestrzeni publicznej

Chodnik i podjazd rodem z włoskiej rezydencji

Barwną mozaikę wzorowaną kolorystycznie na toskańskich krajobrazach można stworzyć mieszając ze sobą kostki brukowe o różnej barwie. Umożliwi to kolekcja Polbruk NOSTALITE PRIMA, składająca się z kostek w trzech wariantach kolorystycznych – orzechowym oraz melanżach indiana (brązowo–szary) i galia (brązowo-pomarańczowo-kremowy). Kostki te dostępne są w trzech wymiarach: 9 x 12, 12 x 12 oraz 18 x 12 cm. Takie wymiary i kolory pozwalają na zbudowanie niepowtarzalnego chodnika wokół domu czy ogrodu. Dodatkowe, specjalne elementy w kształciewycinka koła ułatwiają komponowanie wszelkiego rodzaju okręgów i łuków urozmaicających wygląd nawierzchni. Bruk NOSTALITE PRIMA ma sześciocentymetrową grubość, dzięki czemu możemy go wykorzystać niemal w każdym fragmencie posesji, nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie lub na podjeździe do garażu.

O firmie Polbruk

Firma Polbruk S.A. to ogólnopolski producent kostki brukowej oraz wyrobów drogowych (na rynku od 20 lat, początkowo jako B-Complex, potem Polbet B-Complex, przejmując po kolei zakłady od firm: Polbet, Jadar, Faelbud). Od 1998 roku firma jest częścią irlandzkiego koncernu budowlanego CRH plc – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Spółka oferuje ponad 150 produktów: od klasycznych, prostych wzorów i kształtów po formy wyszukane.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej