System ocieplenia BASF na stadionach na EURO

2011-06-09 16:48
System ociepleń BASF na Stadionie Narodowym
Autor: BASF System ociepleń BASF na Stadionie Narodowym

W maju 2010 roku w Dziale Chemii Budowlanej BASF powstał nowy system ocieplenia wewnętrznego – MultiTherm HSV. Pozwala on na ocieplenie wewnętrzne stadionu, trybun i wszelkich pomieszczeń stadionowych. W tej chwili MultiTherm HSV został już wykorzystany na Stadionie Narodowym i PGE ARENA Gdańsk

Ocieplenie takie jest doskonałym rozwiązaniem właśnie na stadionach, które od zewnątrz zazwyczaj mają bardzo oryginalne i zaawansowane architektonicznie kształty praktycznie uniemożliwiające zastosowanie tradycyjnych technologii ocieplenia fasadowego. System MultiTherm® HSV jest systemem ocieplenia stropów i ścian wewnętrznych obiektów budowlanych, które nie są poddawane obciążeniom mechanicznym. System jest sklasyfikowany w klasie A2-s1, d0 reakcji na ogień według normy PN-EN 13501-1:2008 oraz jako nierozprzestrzeniający ognia (NRO), niekapiący i nieodpadający pod wpływem ognia.

Budowa systemu

  • płyta z wełny mineralnej pokrytej folią aluminiową, typ UTPA 34, o kodzie MW-EN 13162-T4-DS(TH)-WS (Grubość stosowanych płyt musi wynikać z projektu popartego obliczeniami odnoszących się do żądanej izolacyjności przegrody. Ze względu, że stosowany system nanoszony jest od strony wewnętrznej przegrody szczególnie istotne jest wykonanie obliczeń wilgotnościowo – cieplnych i obliczeniowe potwierdzenie warunków prawidłowej pracy systemu)
  • płytę przykleja się na przygotowane i zagruntowane podłoże przy użyciu zaprawy klejowej Prince Color KAM,
  • wzmacniana taśma aluminiowej do zamykania połączeń płyt.

Poza Stadionem Narodowym w Warszawie i PGE ARENA Gdańsk system MultiTherm HSV jest aplikowany także na dwóch innych polskich stadionach, na których nie będzie rozgrywek Mistrzostw Europy – w Białymstoku i w Chorzowie. Został także doceniony przez władze koncernu BASF i nagrodzony jako najlepszy wniosek w programie Idea Management w 2010 roku w EUC.

System ocieplenia BASF MultiTherm
Autor: BASF
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej