Prosty sposób zabezpieczania izolacji rur przed uszkodzeniem mechanicznym

2010-08-24 12:22
Prosty sposób zabezpieczania otulin rur przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Autor: Armacell

Dziurawa bądź pokruszona w wyniku mechanicznego uszkodzenia izolacja rur, szybko może stać się przyczyną poważnych kłopotów. Przerwy w barierze dyfuzyjnej powodują nie tylko niekorzystne skraplanie się pary wodnej na rurach, ale również niepotrzebne straty energii. Dlatego też, tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie izolacji rur przed zniszczeniem. Najbardziej narażone na uszkodzenia otuliny rur warto zabezpieczyć metalowymi elementami z systemu osłon Okabell firmy Armacell.

Prosty sposób zabezpieczania otulin rur przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Autor: Armacell System osłon Okabell firmy Armacell umożliwia w prosty i bezproblemowy sposób zabezpieczanie delikatnej, wrażliwej na uszkodzenia mechaniczne otuliny rur.

Właściwe zabezpieczenie izolacji rury przed uszkodzeniami mechanicznymi ma często kluczowe znaczenie dla jej właściwego działania. Uszkodzenie otuliny może bowiem znacznie obniżyć parametry izolacji, a w konsekwencji doprowadzić do tego, że przestanie ona spełniać swoje zadanie. System osłon Okabell firmy Armacell umożliwia prosto i skutecznie zabezpieczyć izolację rur, gwarantując tym samym jej prawidłowe działanie przez wiele lat.

Przeczytaj także o otulinach pokrytych zbrojonym płaszczem z folii aluminiowej.

Różnorodność elementów

Okabell jest systemem osłon wykonanych z blachy i przeznaczonych do zabezpieczenia różnego typu izolacji rur. Osłony sprawdzają się jako płaszcz ochronny dla instalacji izolowanych kauczukiem, polietylenem, wełną szklaną i skalną oraz poliuretanem (w tym również wtryskiwanym).

Duża różnorodność elementów osłon sprawia, że Okabell może być stosowany nie tylko do zabezpieczenia prostych odcinków rur, kolan i trójników. Dzięki możliwości wykonania elementów na zamówienie, może również służyć do ochrony armatury (pomp i zaworów), kołnierzy, redukcji, zbiorników, tłumików oraz innych części instalacji.

Zbroja dla izolacji

Okabell firmy Armacell zapewnia szeroki asortyment materiałów do wykonania poszczególnych elementów. Użytkownik może wybrać spośród pięciu rodzajów blachy, dzięki czemu istnieje możliwość optymalnego dopasowania płaszcza do konkretnych warunków. Do dyspozycji są elementy wykonane ze stali ochronnej pokrytej lakierem (AFP), aluminium odpornego na wodę morską, aluminium pokrytego lakierem, stali alucynk lub stali kwasoodpornej. Daje to możliwość zabezpieczenia izolacji rur nawet w najbardziej ekstremalnym środowisku, a niebezpieczeństwo uszkodzenia izolacji jest znacznie zredukowane. Dzięki wykonaniu osłon z metalu, są one całkowicie niepalne, co dodatkowo chroni warstwę izolacyjną pokrywającą rury.

Wygodny montaż

System ochrony otulin Okabell jest przygotowany do montażu bezpośrednio na budowie. Duży wybór kształtów oraz wymiarów pozwala bez problemu zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowaną instalację. W tym celu, poza standardowymi odcinkami prostymi i kolankami, można użyć zaślepek, króćcy lub kapturów. Prosty, nie wymagający skomplikowanego lutowania czy spawania montaż ogranicza się najczęściej do skręcenia elementów wkrętami, co dodatkowo skraca czas pracy.

Okabell dostarczany jest w postaci gotowych, standardowych, bądź wykonywanych na wymiar elementów wymagających jedynie drobnych prac blacharskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej