Wełna mineralna Isover BoaFlex

2007-05-28 18:36

Firma Saint-Gobain Isover Polska wprowadziła do swojej oferty elastyczne otuliny z wełny szklanej Isover BoaFlex. Wyrób dostępny jest w postaci gotowych kształtek cylindrycznych, pokrytych zbrojonym płaszczem z folii aluminiowej. 

Wełna mineralna Isover BoaFlex

Otulina nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań przed montażem. Produkt bezpośrednio po wyjęciu z pudełka nie wymaga wycinania kolan i jest gotowy do zastosowania nawet na różnego rodzaju krzywiznach i kolanach. Samoprzylepna zakładka ze wzmocnionej folii aluminiowej przyspiesza i ułatwia instalację otuliny oraz powoduje, że zaizolowana powierzchnia jest szczelna i gładka. Niestandardowa długość otuliny wynosząca 1200 mm, przyspiesza i ułatwia montaż. Dzięki wykonaniu otuliny z wełny szklanej, jest ona lżejsza niż inne produkty dostępne na rynku a przy tym zachowuje dobre właściwości izolacyjne. Nowoczesny proces produkcyjny oraz lamelowe ułożenie włókien sprawiają, że otulina zachowuje stabilność kształtów.

Wyrób może być stosowany jako izolacja termiczna i akustyczna instalacji centralnego ogrzewania, rurociągów wodnych, ciepłowniczych i rur kanalizacyjnych. Otuliny można również stosować jako ochronę instalacji wodnych (zarówno rurociągów jak i elementów instalacji, tj. hydrantów, zaworów, itp.) przed zamarzaniem oraz jako izolację przeciw kondensacyjną na rurociągach zimnej wody. Ze względu na to, że przy instalacji otulin BoaFlex nie ma konieczności wycinania kolan są one szczególne polecane przy izolowaniu wszelkiego rodzaju instalacji z wieloma kolanami.

Montaż otuliny
Autor: materiał prasowy Otulina nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań przed montażem. Produkt bezpośrednio po wyjęciu z pudełka nie wymaga wycinania kolan i jest gotowy do zastosowania nawet na różnego rodzaju krzywizn

Parametry techniczne:

 • Zakres wymiarów:
  - średnica wewnętrzna od "fi" 18 - "fi" 48 mm
  - grubość 20 - 140 mm
  - długość otuliny 1200 mm
 • Maksymalna temperatura stosowania:
  tmax = 250oC ( temp. na powierzchni folii 120oC)
 • Współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) w zależności od średniej temperatury izolacji
 • Właściwości chemiczne:
  - pH: od 9,5 do 11,5
  - zawartość chlorków < 10 ppm
  - zawartość fluorków około 10 ppm
  - zawartość jonów Na+ i SiO-3 2500 - 3500 ppm
  - zawartość siarki poniżej 0,05% wag.
 • Właściwości akustyczne: dzięki dobrym właściwościom absorbowania dźwięków przez wełnę szklaną uzyskuje się znaczne ograniczenie hałasu emitowanego przez zaizolowane przewody. 

Isover BoaFlex_1
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej