Biała wełna mineralna od URSY: lepsza izolacja termiczna

2009-11-09 10:55

URSA Polska wprowadza na rynek produkt z kategorii Premium. Wełna mineralna PureOne jest to izolacja termiczna stosowana zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach.

Od czerwca 2009 roku PureOne jest sprzedawany we Francji. Nowa wełna mineralna na rynku francuskim została przyjęta bardzo dobrze, dlatego też, URSA, po przeprowadzeniu badań wśród architektów, wykonawców i dystrybutorów, wprowadza produkt na rynek polski. PureOne będzie oferowany jako produkt Premium i sprzedawany równolegle z wyrobami z wełny tradycyjnej. Docelowo wełna mineralna będzie również dostępna w postaci mat i płyt, o podobnym do wyrobów tradycyjnych współczynniku przewodzenia ciepła.

Zobacz koniecznie: Wełna mineralna - izolacja termiczna i akustyczna

Poza kolorem (wełna mineralna jest naturalnie biała), PureOne wyróżnia technologia produkcji. Główne surowce wykorzystywane do produkcji wełny mineralnej pochodzą z bogatych zasobów naturalnych. Podstawowym surowcem jest piasek (jeden z najbardziej powszechnych, szybko odnawialnych zasobów ziemi). Wełna mineralna wytwarzana jest w technologii wykorzystującej wodę (lepiszczem jest żywica wodna), co znacznie zmniejsza emisję gazów i powoduje jedynie powstawanie pary wodnej. Do produkcji potrzeba jest również mniej energii.  Podczas użytkowania, jednostka funkcjonalna produktu (1 m3) może zaoszczędzić ponad 200 razy więcej energii niż było potrzebne do jej wytworzenia, transportu i instalacji. 

Wełna mineralna PureOne: charakterystyka:

  • nie podrażnia skóry i mniej pyli podczas montażu (możliwość pracy bez rękawic),
  • bezzapachowa,
  • technologia spoiwa wełny mineralnej sprawia, że produkt nie zmienia swojego naturalnie białego koloru podczas całego procesu produkcyjnego,
  • zapewnia wysoki poziom ochrony przed hałasem,
  • zapewnia komfort termiczny i akustyczny,
  • jest niepalna,
  • nie zawiera formaldehydu (technologia łączenia włókien nie wykorzystuje formaldehydu przy produkcji),
  • poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń,
  • charakteryzuje się wysoką kompresją,
  • jest produktem nowym na rynku polskim, ale stosowanym i sprawdzonym od blisko 10 lat na rynkach USA i Japonii.

Na początku 2010 roku izolacja termiczna PureOne będzie wprowadzana w pozostałych krajach europejskich. Cena produktu w Polsce jest jeszcze nieznana. Dostępna będzie u dystrybutorów URSY.

Wełna mineralna
Autor: URSA Polska Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej