Złączki do rur i rury wielowarstwowe do instalacji sanitarnych. Montaż instalacji sanitarnych i instalacji grzewczych

2012-09-05 19:26
tece elementy systemu
Autor: TECE sp. z o.o.

Dostępny od pewnego czasu na rynku system montażu instalacji TECElogo - typu "push-fit" - to rury i złączki do rur o średnicach od 16 do 50 mm. Ich montaż jest prosty, nie wymaga zgrzewania i nie są do tego potrzebne żadne specjalne narzędzia.

Rury i złączki do rur służą do budowy instalacji sanitarnych i instalacji grzewczych. Rury i złączki do rur mogą być zastosowane także w wodnym ogrzewaniu podłogowym. Elementy przeznaczone do instalacji wodociągowych mają certyfikat higieniczny PZH oraz certyfikat DVGW. Producent TECE udziela na swoje produkty, czyli rury i złączki do rur 10-letniej gwarancji.

Elementy systemu, czyli gwintowane złączki z mosiądzu DR składają się z pierścienia zaciskowego (wykonanego z bezbarwnego PPSU), tulei z włókien polimerowych, korpusu z PPSU, a także okienka kontroli. Szczelność konstrukcji zapewnia łączący wszystkie części O-ring.

Z kolei inne pozostałe elementy systemu, czyli rury wielowarstwowe zbudowane są z białej warstwy ochronnej z PE-RT, warstwy wiążącej, warstwy aluminium oraz wewnętrznej warstwy wykonanej z PE-RT lub PE-Xc. Rury wielowarstwowe odznaczają się giętkością dzięki trwałej warstwie wewnętrznej i spawanemu doczołowo aluminium.

Montaż zarówno instalacji wodnej, jak i instalacji grzewczej jest prosty, nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Te które są przydatne zmieszczą się w dwóch walizkach narzędziowych.

Aby zmontować czy to instalację sanitarną, czy to instalację grzewczą, trzeba rurę wielowarstwową uciąć na potrzebny wymiar, skalibrować i połączyć na wcisk za pomocą złączki. W przypadku usterki rozłączenie i ponowny montaż nie sprawia problemu, ponieważ odbywa się również bez potrzeby używania urządzeń zaciskowych. Do przycinania rur o mniejszych średnicach potrzebne są nożyce dedykowane do obcinania rur, zaś w przypadku rur o większych średnicach (do 50 mm) – wymagany jest obcinak do rur.

tece zamontowany system
Autor: TECE sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej