Zawór regulacyjny SCHELL COMFORT

2016-06-02 13:06
Zawór SCHELL COMFORT
Autor: SCHELL Zawór SCHELL COMFORT - wersja z filtrem

Armatura sanitarna w postaci zaworów kulowych ustępuje miejsca zaworom regulacyjnym, które oprócz funkcji odcinania wody, pozwalają również na wstępne ograniczenie jej zużycia. Takim zaworem jest SCHELL COMFORT.

Zawór regulacyjny SCHELL COMFORT zapewnia wstępne ograniczenie przepływu wody jeszcze przed baterią. Armatura sanitarna tego typu zabezpiecza przed nadmiernym zużyciem wody podczas codziennych czynności, jak mycie rąk czy zmywanie naczyń. Za pomocą poręcznego pokrętła COMFORT można łatwo i wygodnie wyregulować strumień wody.
Armatura przeznaczona jest zwłaszcza do budynków, w których z bieżącej wody korzysta wiele osób, czyli np. w biurach, szkołach czy szpitalach.

Zawory SCHELL COMFORT wyprodukowane są z wysokiej jakości mosiądzu odpornego na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Bezawaryjne działanie mechanizmu zapewnia jego budowa – wrzeciono zostało umieszczone w odseparowanej komorze smarnej, dlatego nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami obecnymi w wodzie dostarczanej z wodociągu. Dodatkowe korzyści zapewniają modele z wbudowanym filtrem o dokładności 500 mikrometrów. Znajduje on zastosowanie zwłaszcza w instalacjach z bateriami elektronicznymi, które są wyjątkowo podatne na uszkodzenia pod wpływem elementów kamienia i innych zanieczyszczeń z instalacji. Filtr można bardzo łatwo wyczyścić bez użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy go zdemontować za pomocą śrubokręta lub monety i wypłukać pod bieżącą wodą.

Armatura sanitarna SCHELL COMFORT dostępna jest także w wersjach z samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym ASAG easy, który ułatwia instalację.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej