Węże natryskowe z drenażem

2010-10-08 15:43

Nowością na polskim rynku instalacyjnym są węże natryskowe z drenażem. Ułatwiają one odpływ wody z wanny, a przede wszystkim zapobiegają pojawieniu się wilgoci pod wanną.

System Follow Me w wannie

Wąż natryskowy z drenażem Follow Me firmy Silfra, montowany jest na obrzeżu wanny lub w cokole płytek. Pozwala on na drenaż wody. Powoduje on, że woda spływa dwiema drogami. Z jednej strony bezpośrednio do odpływu, a z drugiej nagromadzona na wannie czy kafelkach woda spływa przez drenaż. Dzięki temu uzyskujemy funkcjonalny i trwały system składający się z:

  • elastycznego węża z chromowanym zakończeniem,
  • rurki drenażowej połączonej z wężem natryskowym i odpływem,
  • elementu przejściowego, podłączanego do przelewu wannowego oraz dodatkowego wężyka połączonego z wężem natryskowym ułatwiającego ewentualna wymianę węża na nowy lub dłuższy.

Wąż jest chroniony plastikową, przeźroczystą powłoką. Jego gładka powierzchnia umożliwia łatwiejszy spływ wody po wężu wprost do drenażu. Dodatkowo woda nie gromadzi się na powierzchni i nie przecieka, co bezpośrednio uniemożliwia powstawanie wilgoci pod wanną. Wąż natryskowy wyposażono w sprężynę ze stali nierdzewnej, umieszczoną w niewidocznej, dolnej części systemu, która ułatwia jego powrót po użyciu. Dzięki zastosowaniu węża nie potrzebna jest już bateria z wylewką. Wystarczy bateria nawannowa, bowiem woda napełnia się przez przelew z wypływem.

Zobacz koniecznie: Instalacje wodne

Dodatkowe informacje:

  • do wyboru są trzy rodzaje rozet,
  • może być łączony z przelewami wannowymi Silfra,
  • jest obięty 2 letnią gwarancją.
Węże natryskowe z drenażem
Autor: Silfra Follow Me
Węże natryskowe z drenażem
Autor: Silfra Follow Me Schemat działania systemu Follow Me
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej