Urządzenia sanitarne do przedszkoli. Florakids: kolorowe łazienki dla dzieci

2012-12-14 15:38
Łazienki dla dzieci
Autor: Laufen

Seria urządzeń sanitarnych firmy Laufen przeznaczona specjalnie do łazienek dla dzieci sprawdzi się w przedszkolach, żłobkach, przychodniach i oddziałach szpitalnych dla dzieci, sportowych klubikach oraz w tych domach, w których jest miejsce na odrębną łazienkę przy pokoju dziecięcym. Florakids umożliwia wystrój łazienki jak z bajki, kolorowej, wygodnej i pomysłowej.

Florakids, seria urządzeń sanitarnych firmy Laufen tworzy wyjątkową przestrzeń łazienki, która z pewnością spodoba się dzieciom. Urządzenia - umywalki i sanitariaty - mają nie tylko ciekawe kształty i kolory, które zachęcają dzieci do zabawy i nauki utrzymania czystości, ale i formy sprzyjające nauce użytkowania tych sprzętów.

Przeznaczone są do łazienek dla dzieci - w przedszkolu, żłobku, klubiku dziecięcym. Pomogą zaaranżować przyjazną dziecku łazienkę także w innych miejscach, np. teatrze dla dzieci, klubie sportowym dla najmłodszych a także w każdym domu, w którym są odrębne łazienki przy pokojach dziecięcych.

Wygodna umywalka i wc

Uwagę przykuwa umywalka z wnętrzem w kształcie kwiatka, dostępna w białym, czerwonym, lub zielonym kolorze. Umywalkę można umieszczać na ścianie, jedna obok drugiej, tak by dzieci mogły jednocześnie uczyć się trudnej sztuki dokładnego mycia rąk i buzi. Specjalne miski wc, bez ostrych krawędzi i narożników są dostosowane do potrzeb najmniejszych użytkowników. Wszystkie oferowane deski i siedziska są specjalnie wyprofilowane, by dzieci bezpiecznie korzystały z toalety. Dodatkowe uchwyty, z lewej i prawej strony siedziska, dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zapewniają pewny punkt oparcia.

Dekoracyjne lustro i półki 

Na uwagę zasługuje też lustro, w formie „gąsienicy”. Dzięki modułowej budowie, poszczególne jego elementy mogą być wieszane na ścianie na wysokości odpowiadającej dzieciom o zróżnicowanym wzroście. Tworzą one zabawną gasienicę na scianie łazienki. Do przechowania drobnych przedmiotów służą specjalnie zaprojektowane, bezpieczne i kolorowe, ceramiczne półki.

Seria Florakids była prezentowana na Wystawie Dobry Wzór 2012 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, gdzie została dostrzeżona i wyróżniona.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej