Prysznic w hotelu - barwna emaliowana powierzchnia zamiast płytek ceramicznych

2012-09-04 16:08
Prysznic w hotelu - barwna emaliowana powierzchnia zamiast płytek ceramicznych
Autor: KALDEWEI Łazienka w hotelu sieci  Motel One

Czym zastąpić płytki ceramiczne pod prysznicem - zastanawiali się właściciele hoteli niemieckiej sieci Motel One. Wybrali emaliowaną powierzchnię prysznicową brodzika - niekłopotliwą w użyciu i elegancką, dokładnie w kolorze posadzki łazienki.

Niemiecka sieć hotelowa Motel One łączy koncepcję niskiego budżetu (Low Budget) z wysokimi standardami w zakresie wyposażenia hotelu i wzornictwa (Look and Feel). Motel One swoje obiekty umieszcza w dobrych lokalizacjach w centrach miast, a pokoje, mimo iż niewielkie, ciekawie aranżuje i wyposaża. Hotele grupy Motel One charakteryzują dobrej jakości materiały wykończeniowe, wysoki standard obsługi i przemyślane w każdym szczególe wyposażenie.
– Przywiązujemy dużą wagę do wzornictwa i jakości przestrzeni, a jednocześnie racjonalnie zagospodarowujemy powierzchnię pokoi, która wprawdzie wynosi 16 metrów kwadratowych, ale za to jest wyposażona w sprzęty wysokiej jakości. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu powierzchni możemy sobie pozwolić na nieco więcej fantazji przy wyborze mebli, którymi urządzamy pokoje – zdradza Ursula Schelle-Müller, odpowiedzialna za wzornictwo i dział marketingu / PR w Motel One. Elementem wystroju każdego pokoju jest np. turkusowy fotel typu Egg Chair zaprojektowany przez Arne Jacobsena.

Hotelowy prysznic - komfortowy, elegancki i łatwy w utrzymaniu

W łazienkach nowych budynków sieci hotelowej Motel One w Stuttgarcie i Salzburgu zastosowano pod prysznicem ciekawą emaliowaną powierzchnię Kaldewei Conoflat. Jest to powierzchnia zlicowana z posadzką, wykonana w kolorze czarnym, satynowo-matowa i w rozmiarze XXL (140 x 80 cm), idealnie pasująca do podłogi wykonanej z granitu.

Prysznic w hotelu - barwna emaliowana powierzchnia zamiast płytek ceramicznych
Autor: KALDEWEI Hotel niemieckiej sieci Motel One

– Wzornictwo powierzchni prysznicowej Conoflat po prostu nas przekonało – centralnie umieszczony odpływ jest z jednej strony atrakcyjny optycznie, a z drugiej stanowi ważny element funkcjonalny – został wykonany ze stali emaliowanej, jest kolorystycznie zintegrowany, niezwykle stabilny i wytrzymuje duże obciążenia. Odpływ dosłownie wtapia się w powierzchnię do stania sprawiając, że kąpiel jest wyjątkowo miła i przyjemna – wyjaśnia Ursula Schelle-Müller odpowiedzialna za wzornictwo i dział marketingu w hotelu Motel One.

Emaliowana powierzchnia zamiast płytek ceramicznych

Decyzja dotycząca emaliowanych powierzchni prysznicowych oferowanych przez firmę Kaldewei podjęta została przez menedżerów sieci Motel One po tym, jak w istniejących już obiektach pojawiły się kłopoty z powierzchniami prysznicowymi wyłożonymi płytkami ceramicznymi. W branży hotelowej dobra jakość i trwałość ma istotne znaczenie. Dlatego postanowiono zastąpić powierzchnie prysznicowe wyłożone dotąd płytkami ceramicznymi emaliowaną powierzchnią prysznicową firmy Kaldewei. Na indywidualne zamówienie sieci Motel One wykonano je w specjalnym kolorze avorio.
– Aby powiększyć optycznie małą łazienkę firma Kaldewei wyprodukowała emaliowaną powierzchnię prysznicową identyczną z kolorystyką płytek podłogowych. Byliśmy zachwyceni tym, że produkty perfekcyjnie pasowały do istniejącego wnętrza. Wynik jest oszałamiający i w pełni spełnia nasze wymagania – wyjaśnia Ursula Schelle-Müller.
Nowe powierzchnie prysznicowe Kaldewei są nie tylko idealnie dopasowane kolorystycznie, wygodne, trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale mają też 30-letnią gwarancję na użytkowanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej