Prysznic bez brodzika. Odpływ prysznicowy TECEdrainpoint S

2013-08-23 15:52
Prysznic bez brodzika
Autor: TECE

Prysznic bez brodzika to coraz popularniejsze rozwiązanie w łazience. Nowy odpływ prysznicowy TECEdrainpoint S to kompletny, modułowy system odprowadzania wody dostosowany do różnego typu posadzek w łazienkach prywatnych, obiektach użyteczności publicznej, a także na tarasach.


System TECEdrainpoint S tworzą odpływ prysznicowy, nasadka oraz ruszt. W zależności od typu i przeznaczenia instalacji możemy skomponować własny moduł odpływu prysznicowego punktowego. W ofercie jest 8 płaskich odpływów w wariancie pionowym lub poziomym w trzech nominalnych średnicach przyłącza: DN 50, DN 70 oraz DN 100. Do każdego modelu odpływu pasuje jedna z czterech nasadek wykonanych ze stali nierdzewnej z ramką z tworzywa sztucznego, dostępną w różnych rozmiarach oraz wysokościach zabudowy.  Zestaw uzupełnia 6 modeli zdobionych stalowych rusztów z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Odpływ prysznicowy – elementy montażowe

Istotnym elementem systemu są również akcesoria montażowe. Ochronę przeciwpożarową przejść stropowych w stropach pełnych zapewnia przeznaczony do bezpośredniego montażu na odpływie pionowym zestaw przeciwpożarowy EL 120 o atestowanej maksymalnej odporności ogniowej wynoszącej 120 minut. Przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów skutecznie chroni innowacyjny dwustopniowy syfon membranowy dostosowany do wszystkich poziomych i pionowych odpływów. Wewnętrzna membrana uszczelniająca służy zarówno jako ochrona przed parowaniem, a także nieprzyjemnymi zapachami i insektami. Prostą regulację wysokości i mocowanie odpływów za pomocą uniwersalnych kołnierzy przy montażu surowym umożliwiają 4 nóżki montażowe z izolacją akustyczną, które dostarczane są w zestawie z elementem dźwiękochłonnym i materiałem mocującym. Ponadto, aby ułatwić kompletowanie optymalnych zestawów odwodnień, w ofercie znaleźć można 4 uniwersalne zestawy TECEdrainpoint S znormalizowane z systemem uszczelniającym Seal System, które dostosowane są do najczęściej występujących typów instalacji.

Prysznic bez brodzika – szczelność przede wszystkim

Montując odwodnienia punktowe, szczególnie trzeba zwrócić uwagę na szczelność instalacji. Specjalny system Seal System w połączeniu z odpływem prysznicowym stanowi kompleksową ochronę przed zawilgoceniem podłogi. Mata uszczelniająca układana jest w jeszcze wilgotnej, pierwszej warstwie uszczelnienia zespolonego, a następnie pokrywana jest drugą warstwą. Tak skomponowane podłoże pod odpływ prysznicowy zapewnia idealną szczelność instalacji.

Odpływ prysznicowy
Autor: TECE Prysznic bez brodzika możliwy jest z odpływem punktowym zamontowanym w podłodze
Odwodnienia
Autor: TECE Dostępne rodzeje odpływów prysznicowych i kratek ściekowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej