Prysznic bez brodzika. Odpływ prysznicowy TECEdrainpoint S

2013-08-23 15:52
Prysznic bez brodzika
Autor: TECE

Prysznic bez brodzika to coraz popularniejsze rozwiązanie w łazience. Nowy odpływ prysznicowy TECEdrainpoint S to kompletny, modułowy system odprowadzania wody dostosowany do różnego typu posadzek w łazienkach prywatnych, obiektach użyteczności publicznej, a także na tarasach.


System TECEdrainpoint S tworzą odpływ prysznicowy, nasadka oraz ruszt. W zależności od typu i przeznaczenia instalacji możemy skomponować własny moduł odpływu prysznicowego punktowego. W ofercie jest 8 płaskich odpływów w wariancie pionowym lub poziomym w trzech nominalnych średnicach przyłącza: DN 50, DN 70 oraz DN 100. Do każdego modelu odpływu pasuje jedna z czterech nasadek wykonanych ze stali nierdzewnej z ramką z tworzywa sztucznego, dostępną w różnych rozmiarach oraz wysokościach zabudowy.  Zestaw uzupełnia 6 modeli zdobionych stalowych rusztów z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Odpływ prysznicowy – elementy montażowe

Istotnym elementem systemu są również akcesoria montażowe. Ochronę przeciwpożarową przejść stropowych w stropach pełnych zapewnia przeznaczony do bezpośredniego montażu na odpływie pionowym zestaw przeciwpożarowy EL 120 o atestowanej maksymalnej odporności ogniowej wynoszącej 120 minut. Przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów skutecznie chroni innowacyjny dwustopniowy syfon membranowy dostosowany do wszystkich poziomych i pionowych odpływów. Wewnętrzna membrana uszczelniająca służy zarówno jako ochrona przed parowaniem, a także nieprzyjemnymi zapachami i insektami. Prostą regulację wysokości i mocowanie odpływów za pomocą uniwersalnych kołnierzy przy montażu surowym umożliwiają 4 nóżki montażowe z izolacją akustyczną, które dostarczane są w zestawie z elementem dźwiękochłonnym i materiałem mocującym. Ponadto, aby ułatwić kompletowanie optymalnych zestawów odwodnień, w ofercie znaleźć można 4 uniwersalne zestawy TECEdrainpoint S znormalizowane z systemem uszczelniającym Seal System, które dostosowane są do najczęściej występujących typów instalacji.

Prysznic bez brodzika – szczelność przede wszystkim

Montując odwodnienia punktowe, szczególnie trzeba zwrócić uwagę na szczelność instalacji. Specjalny system Seal System w połączeniu z odpływem prysznicowym stanowi kompleksową ochronę przed zawilgoceniem podłogi. Mata uszczelniająca układana jest w jeszcze wilgotnej, pierwszej warstwie uszczelnienia zespolonego, a następnie pokrywana jest drugą warstwą. Tak skomponowane podłoże pod odpływ prysznicowy zapewnia idealną szczelność instalacji.

Odpływ prysznicowy
Autor: TECE Prysznic bez brodzika możliwy jest z odpływem punktowym zamontowanym w podłodze
Odwodnienia
Autor: TECE Dostępne rodzeje odpływów prysznicowych i kratek ściekowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej