Polecane do małych łazienek

2009-01-07 14:10
S-lite drzwi przesuwne
Autor: Provex Drzwi przesuwne

Kabiny prysznicowe z przesuwanymi drzwiami są niezastąpione w mniejszych łazienkach, gdzie konieczne jest oszczędzanie przestrzeni. Takie drzwi po otwarciu nie zajmują dodatkowego miejsca, można więc swobodnie zagospodarować przestrzeń w ich sąsiedztwie.

Kabiny natryskowe S-Lite marki Provex wykonano z transparentnego szkła oraz błyszczących aluminiowych profili przyściennych, które ujmują kabinę w delikatną, graficzną ramę. Dodatkowe elementy, takie jak uchwyt do otwierania drzwi oraz ramię stabilizujące, konsekwentnie poddają się tej stylistyce. Kabiny S-Lite wykonane są ze szkła hartowanego grubości 8 mm (drzwi) i 6 mm (ściany boczne). Szklane tafle mają wysokość 1950 mm.

Technologią sprawdzoną w innych kabinach marki Provex, zastosowaną także w natryskach z linii S-Lite, są profile przyścienne z piankową uszczelką nasączoną silikonem. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny i ułatwia jej instalację. Ważne są też udogodnienia związane z codzienną eksploatacją natrysku, takie jak: wtopione w szkło zawiasy i system montażu rolek, co ułatwia czyszczenie powierzchni szklanych tafli oraz powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia (na zamówienie). W mechaniźmie przesuwnym zastosowano rolki wykonane z nylonu, które zapewniają cichą pracę drzwi kabiny.

W serii S-Lite oferowane są następujące modele:

  • przesuwne drzwi do kabin umieszczonych we wnękach o szerokości 1000, 1200 i 1400 mm,
  • kabiny do zabudowy narożnej z pojedynczymi drzwiami przesuwnymi o szerokości 1000, 1200 lub 1400 mm i ścianą boczną o szerokości od 700 do1000 mm,
  • kabiny narożne z drzwiami rozsuwanymi o wymiarach od 750 do 1000 mm.

Wszystkie modele kabin producent może przygotować również w wymiarach niestandardowych.

Dystrybutorem marki Provex na polskim rynku jest firma Coram Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej