Podtynkowe natryski SCHELL z elektronicznym modułem CVD Touch

2015-12-07 12:01
panel prysznicowy
Autor: SCHELL Panel prysznicowy z elektroniką CVD Touch

Podtynkowe natryski SCHELL w technologii CVD Touch wyposażone są w mechanizm samozamykający, który odcina dopływ wody po określonym czasie od uruchomienia, ale także w inne praktyczne i oszczędzające wodę funkcje. Armaturę łazienkową zaprojektowno głównie z myślą o budownictwie komercyjnym, salonach SPA czy hotelach.

Technologia CVD Touch

Sensory w tej technologii wyrózniaja się trwałością oraz niskimi kosztami utrzymania. Do uruchomienia strumienia wody wystarczy zaledwie dotyk. W zależności od indywidualnych potrzeb czas wypływu wody można ustawić od 10 do 360 sekund. Natrysk można również w każdej chwili zamknąć lub ponownie uruchomić, dzięki specjalnej funkcji Start-Stop. Armatura z termostatem pozwala na wygodne regulowanie temperatury wody za pomocą funkcjonalnego pokrętła. Elektronika zastosowana w płytach przyciskowych CVD Touch jest energooszczędna. W modelach zasilanych baterią alkaliczną ulega ona wyczerpaniu po pięciu latach przy założeniu 150 uruchomień dziennie. Dla porównania w armaturze z przyciskiem piezoelektrycznym baterię należy wymienić już po dwóch latach.

Programowania armatury

Elektronika CVD Touch umożliwia wprowadzanie indywidualnych ustawień, dzięki czemu można optymalne dopasować funkcje armatury łazienkowej, w zależności od budowy instalacji oraz sposobu użytkowania. Istnieje np. możliwość dostosowania funkcji płukania antystagnacyjnego do długości i średnicy instalacji. Przy ustawieniach fabrycznych uruchamia się ono co 24 godziny na 20 sekund, jednak parametry te można zmienić. Można również określić siłę, jaka jest potrzebna do uruchomienia prysznica. Indywidualne nastawy są wprowadzane za pomocą oprogramowania eSCHELL. Wystarczy podłączyć moduł do komputera przewodem z końcówką USB z jednej i wtyczką CVD Touch z drugiej strony. Moduł sygnalizuje połączenie za pomocą diody LED. Dodatkową zaletą komputerowego programowania prysznica jest możliwość szybkiego wykrywania usterek instalacji, jak np. awaria zaworu elektromagnetycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej