Olimpijski design

2008-09-10 15:26

Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie stały się okazją do stworzenia oryginalnej, limitowanej serii umywalek o niepowtarzalnym stylu i wzornictwie, inspirowanym zmaganiami sportowców.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie powierzył wyposażenie łazienkowych obiektów olimpijskich firmie ROCA. Do stworzenia limitowanej, olimpijskiej kolekcji wykorzystano cztery popularne modele umywalek - okrągłą, owalną, prostokątną i kwadratową.
Umywalki DIVERTA "zamieniono" w kort tenisowy i boisko, na których można się przyglądać sportowym zmaganiom tenisistów i piłkarzy. Zabawnie wygląda także umywalka nablatowa BOL. Wydaje się, jakby narysowani w jej okrągłym wnętrzu maratończycy, mieli zamiar biegać w nieskończoność. Natomiast płaskie dno umywalki HALL "przekształcono" w basen olimpijski, gdzie pływacy właśnie rozpoczęli wielki wyścig o medal.

Oryginalnymi rysunkami ozdobił umywalki Javier Mariscal, który zasłynął jako grafik i designer po projekcie Bar Cel Ona, promującym jego rodzinne miasto. Zabawne ludziki, znak rozpoznawczy Mariscala, cechuje nowoczesność i minimalistyczny styl dobrze prezentujący się we współczesnych łazienkach.

 
umywalka HALL

 
umywalka BOL

 
umywalka DIVERTA

 

Zobacz także:
ROCA na olimpiadzie w Pekinie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej