Odwodnienie liniowe zamiast brodzika

2008-10-07 15:12
Odwodnienie liniowe zamiast brodzika
Autor: TECE

Rynna odpływowa pozwala na montaż natrysku w niszy łazienkowej, co umożliwia wyraźnie oddzielenie sfery suchej od mokrej i eliminuje konieczność montażu brodzika. Nadaje się zarówno do łazienek w domach nowo wznoszonych, jak i tych remontowanych.

Rynna odpływowa Tecedrainline jest dostępna w dwóch wersjach: narożnikowej (długości 900, 1000, 1200, 1500 mm) i prostej (700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm).
Minimalne wysokości rynien z nóżkami wynoszą zależnie od syfonu:
- syfon 0,65 l/s - wysokość 90 mm
- syfon 0,8 l/s - wysokość 115 mm
- syfon 1,2 l/s - wysokość 140 mm
Są one przykryte ozdobnymi rusztami, dostępnymi w sześciu różnych wzorach, co sprzyja tworzeniu niemal dowolnej aranżacji przestrzeni łazienki. Można je również wypełnić ceramiką w kolorze posadzki. W przypadku budowy prysznica niestandardowego istnieje możliwość zamówienia produktu o indywidulanej długości.

Zarówno rynna narożnikowa 90o jak i prosta, przeznaczone do montażu w jastrychu wyposażone są w kołnierz izolacyjny i mankiet uszczelniający. Rynna ma dobry przepływ - od 0,65 do 1,2 l/s, co chroni łazienkę przed zalaniem nawet w przypadku montażu przyborów prysznicowych o dużym wypływie wody. Eliminuje ona konieczność montażu brodzika i w związku z tym poprzecznego cięcia płyt okładzinowych. Rynny montowane na obrzeżach prysznica nie burzą układu posadzki. Dlatego wymóg kopertowego układu płytek ceramicznych stosowany w przypadku umieszczanych na środku tradycyjnych kratek ściekowych nie jest konieczny, co zdecydowanie poprawia estetykę łazienki.
Wszystkie rynny składają się z kilku elementów: korpusu, formowanego kołnierza izolacyjnego z warstwą specjalnego wodoodpornego kleju, mankietu uszczelniającego z wodoodpornej włókniny oraz króćca przyłączeniowego. Do mocowania w jastrychu i montażu nóżek służą specjalne strzemiona (w wersji prostej jedno, natomiast w narożnikowej trzy). Produkt przystosowany jest do klasy obciążeń K3 - 300 kg.

Producentem jest firma Tece.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej