Odwodnienie liniowe zamiast brodzika

2008-10-07 15:12
Odwodnienie liniowe zamiast brodzika
Autor: TECE

Rynna odpływowa pozwala na montaż natrysku w niszy łazienkowej, co umożliwia wyraźnie oddzielenie sfery suchej od mokrej i eliminuje konieczność montażu brodzika. Nadaje się zarówno do łazienek w domach nowo wznoszonych, jak i tych remontowanych.

Rynna odpływowa Tecedrainline jest dostępna w dwóch wersjach: narożnikowej (długości 900, 1000, 1200, 1500 mm) i prostej (700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm).
Minimalne wysokości rynien z nóżkami wynoszą zależnie od syfonu:
- syfon 0,65 l/s - wysokość 90 mm
- syfon 0,8 l/s - wysokość 115 mm
- syfon 1,2 l/s - wysokość 140 mm
Są one przykryte ozdobnymi rusztami, dostępnymi w sześciu różnych wzorach, co sprzyja tworzeniu niemal dowolnej aranżacji przestrzeni łazienki. Można je również wypełnić ceramiką w kolorze posadzki. W przypadku budowy prysznica niestandardowego istnieje możliwość zamówienia produktu o indywidulanej długości.

Zarówno rynna narożnikowa 90o jak i prosta, przeznaczone do montażu w jastrychu wyposażone są w kołnierz izolacyjny i mankiet uszczelniający. Rynna ma dobry przepływ - od 0,65 do 1,2 l/s, co chroni łazienkę przed zalaniem nawet w przypadku montażu przyborów prysznicowych o dużym wypływie wody. Eliminuje ona konieczność montażu brodzika i w związku z tym poprzecznego cięcia płyt okładzinowych. Rynny montowane na obrzeżach prysznica nie burzą układu posadzki. Dlatego wymóg kopertowego układu płytek ceramicznych stosowany w przypadku umieszczanych na środku tradycyjnych kratek ściekowych nie jest konieczny, co zdecydowanie poprawia estetykę łazienki.
Wszystkie rynny składają się z kilku elementów: korpusu, formowanego kołnierza izolacyjnego z warstwą specjalnego wodoodpornego kleju, mankietu uszczelniającego z wodoodpornej włókniny oraz króćca przyłączeniowego. Do mocowania w jastrychu i montażu nóżek służą specjalne strzemiona (w wersji prostej jedno, natomiast w narożnikowej trzy). Produkt przystosowany jest do klasy obciążeń K3 - 300 kg.

Producentem jest firma Tece.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej