Nowoczesne tuleje zaciskowe

2008-08-01 17:30
Nowoczesne tuleje zaciskowe_1
Autor: brak danych Złączki proste i tuleje zaciskowe

Tuleje zaciskowe w połączeniu ze specjalnymi złączkami, stosowane do łączenia rur w instalacjach grzewczych i wodnych, zapewniają bezpieczne i szczelne połączenie.

Instalacja sanitarna i grzewcza w systemie Teceflex może zostać wykonana z użyciem dwóch typów złączek: metalowych oraz z tworzywa sztucznego.
W zależności od rodzaju mosiądzu zastosowanego do wykonania złączek metalowych, dostępne są dwa ich rodzaje: przeznaczone do nierozłącznych połączeń aksjalnych wykonywanych przy użyciu specjalnych narzędzi oraz do połączeń rozłącznych np. w złączach alternatywnych, śrubnicach i rozdzielaczach. Ten typ połączenia może być wykonany przy użyciu zwykłych kluczy płaskich. Niezależnie od tych różnic, obie metody są ze sobą kompatybilne. Złączki metalowe są odporne na uderzenia mechaniczne i można je montować nawet w niskich temperaturach. Nadają się do recyclingu.

Drugi typ złączek produkowany jest z tworzywa PPSU (wysokogatunkowy i termoplastyczny polisufronom fenylu). Są odporne na korozję, uderzenia hydrauliczne, temperaturę, przy czym spełniają wszelkie wymagania higieniczne. Powodują również redukcję wpływu metali na wodę pitną, są wolne od dodatków toksycznych, takich jak ołów i odporne na powstawanie osadów mineralnych.

Zarówno złączki mosiężne jak i z tworzywa PPSU mogą być łączone z rurami za pomocą specjalnych tulei zaciskowych. W połączeniach z rurami wielowarstwowymi stosuje się tuleje w kolorze mosiężnym, a w przypadku rur sanitarnych oraz grzewczych tuleję niklowaną (z uwagi na 1 mm różnicę w średnicy zewnętrznej rur).
Nowoczesna tuleja zaciskowa zapewnia niezwykle szczelne połączenie (aksjalne) na całej powierzchni złącza, a materiałem uszczelniającym staje się ścianka rury. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowych uszczelek i taśm uszczelniających. Każda złączka może być w razie konieczności obrócona nawet po zaciśnięciu, bez zagrożenia dla bezpieczeństwa całej instalacji. Średnice złączek: złączki metalowe 14-63 mm, złączki z PPSU 16-20 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej