Nowoczesne baterie Roca - bezpieczne i oszczędne

2009-06-09 16:37
Nowoczesne baterie Roca - bezpieczne i oszczędne
Autor: Roca Polska sp. z o.o. Bateria umywalkowa Singles-Pro

Relaksujące, gorące kąpiele mogą oznaczać wysokie rachunki za wodę, prąd i gaz. Receptą na wydatki związane z częstym użytkowaniem łazienki może być wyposażenie jej w nowoczesne baterie.

W Polsce urządzenia pozwalające oszczędzać wodę i energię są ciągle mniej popularne niż w innych krajach Unii Europejskiej. Warto się jednak poważnie zastanowić nad ich zakupem i zapoznać się z nowinkami rynkowymi, gdyż wybór baterii to inwestycja na długie lata. Obok wzornictwa liczy się także to, czy bateria jest bezpieczna, wytrzymała i ekologiczna.

Ceramiczne serce baterii Victoria-N

Przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na jej najważniejszy element - głowicę, która steruje przepływem wody. Głowice ceramiczne, w które wyposażona jest większość baterii Roca, w tym najnowsza kolekcja Victoria-N, wykonane są z płytek ceramicznych, które m.in. wpływają na ich trwałość i szczelność.  Głowice ceramiczne są wyjątkowo wytrzymałe (ich twardość porównywana jest z odpornością diamentu), bezawaryjne oraz odporne na odkształcenia i zmęczenie. Mechanizm otwierania przepływu wody (rączka) przechodzi test ponad 500 000 cykli, przełącznik ponad 30 000 cykli (przełączenie wody na słuchawkę natryskową), a obrotowej wylewki ponad 200 000 cykli. Dodatkowo baterie te mają tzw. ecodisc, który pozwala na ograniczenie maksymalnej temperatury wody oraz system „click”. Przy uniesieniu rączki baterii i otwarciu wody uruchomiona zostaje ekonomiczna strefa wypływu i dopiero po pokonaniu delikatnego oporu systemu „click” użytkownik przechodzi w strefę komfortową. Świadome korzystanie z wody pozwala na jej oszczędzanie nawet do 50 procent.
W skład ekonomicznej i ekologicznej serii Victoria-N wchodzą m.in. baterie umywalkowe, bidetowe, wannowo-natryskowe ścienne, wannowo-natryskowe podtynkowe oraz zlewozmywakowe. Kolekcja doskonale komponuje się z najnowszymi grupami produktów ceramiki łazienkowej np. serii Nexo.

Innowacyjna głowica progresywna Singles-Pro

Nowoczesne baterie Roca - bezpieczne i oszczędne
Autor: Roca Polska sp. z o.o. Bateria umywalkowa Victoria-N

W bateriach z serii Singles-Pro za sterowanie ilością wypływającej wody (przepustowość) odpowiada głowica progresywna. Pozwala ona na ustawienie właściwej temperatury wody zmieszanej. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą uchwytu działającego w jednej płaszczyźnie (góra-dół). Im większy kąt odchylenia, tym można uzyskać silniejszy strumień. Po przekroczeniu kąta 110 stopni temperatura wypływającej wody zmienia się na ciepłą. Maksymalny wypływ wody w ilości 9 litrów na minutę oznacza jej oszczędność do 25 procent w porównaniu z tradycyjnymi bateriami. Stosowanie głowic progresywnych pozwala znacznie obniżyć koszty w gospodarstwie domowym. Przede wszystkim są to koszty energii (zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania wody) oraz opłaty związane z ilością wody (ograniczenie przepływu zużywanej wody). Seria Singles-Pro składa się z baterii umywalkowej sztorcowej niskiej i wysokiej.

Termostat pamiętający temperaturę wody

Jeszcze niedawno baterie z wbudowanym termostatem były symbolem luksusu, dziś są skutecznym sposobem oszczędzania na rachunkach za media. Mimo, że ich cena jest wyższa od zwykłych urządzeń, to wydane pieniądze szybko się zwracają. Ich obsługa jest bardzo prosta i polega na jednorazowym ustawieniu optymalnej temperatury wody oraz każdorazowej regulacji wielkości strumienia. Służą do tego dwa pokrętła: jedno do ustawiania temperatury wody, drugie do ustawiania wielkości strumienia. Baterie termostatyczne to nie tylko znaczne oszczędności w budżecie domowym, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Obudowa zewnętrzna baterii nie nagrzewa się, a uchwyt termostatu, wyposażony w mechaniczne zabezpieczenie ograniczające temperaturę wody do 38oC, zapobiega poparzeniu. Uzyskanie wyższej temperatury wody jest możliwe po świadomym odbezpieczeniu i przejściu w zakres wody gorącej (większej niż 38oC). Bezpieczne baterie są szczególnie polecane rodzinom z małymi dziećmi. Dodatkowo większość baterii termostatycznych wyposażonych jest w przycisk oszczędnościowy ograniczający zużycie wody. Głowice z wbudowanym termostatem występują m.in. w kolekcjach Moai, Silver Shadow, Amura Loft, Touch-T, Element, Targa i Thesis.

Firma Roca, jako jeden z niewielu producentów baterii, zajmuje się wytwarzaniem każdego z jej elementów m. in. korpusu baterii i głowic. Dzięki temu ma możliwość ścisłej kontroli wszystkich etapów procesu produkcji, a tym samym udzielania dziesięcioletniej gwarancji na szczelność głowic ceramicznych oraz pięcioletniej gwarancji na korpus i jakość powierzchni chromowanych baterii. Projektanci światowej sławy jak Antonio Bullo, Belen Moneo Feduchi, Jose Rafael Moneo Valles, Ramon Benedito, Roland Schmidt czy Klause Lackner potwierdzają, że kolekcje baterii Roca są przemyślane i dopracowane w każdym detalu.

Więcej informacji o produktach Roca na http://www.roca.pl/.

Nowoczesne baterie Roca - bezpieczne i oszczędne
Autor: Roca Polska sp. z o.o. Bateria wannowo-natryskowa Moai-T
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej