Niezawodne akcesoria

2010-01-13 8:43
Niezawodne akcesoria
Autor: Grupa Armatura Zawór kulowy

Oferta akcesoriów instalacyjnych zostanie poszerzona o kolejne produkty do instalacji grzewczych i gazowych, natomiast do kolekcji wodnej armatury instalacyjnej wkrótce będą dodane łączniki mosiężne i elastyczne przyłącza.

Niezawodne akcesoria
Autor: Grupa Armatura Zawór odcinający prosty
Niezawodne akcesoria
Autor: Grupa Armatura Zawór parowy skośny

Poszerzona oferta produktów Grupy Armatura pozwoli na wykonanie najważniejszych dla domu instalacji wodnych, gazowych i grzewczych w podstawowym zakresie oraz umożliwi zaopatrywanie się w niezbędne części montażowe u jednego producenta. Czasochłonne poszukiwania akcesoriów do różnych typów instalacji będą ograniczone, a realizacja planów remontowych czy wykończeniowych nabierze tempa.

Instalacje gazowe

W nowym roku do oferty wprowadzone będą zawory kulowe gazowe oraz przyłącza do gazu. Działanie zaworów kulowych opiera się na nieskomplikowanym ale niezawodnym mechanizmie. Umieszczona w korpusie, sterowana za pomocą stalowego uchwytu kula, inicjuje lub uniemożliwia przepływ gazu. W efekcie otwieranie lub zamykanie jego dopływu jest wyjątkowo proste i bezpieczne. Zawory kulowe pozwalają na natychmiastowe odcięcie dopływu mediów, co jest szczególnie ważne, gdy zachodzi konieczność nagłego przerwania dopływu gazu do urządzeń domowych.

Ogrzewanie

W grupie produktów armatury instalacyjnej do centralnego ogrzewania znajdą się zawory termostatyczne i grzejnikowe, akcesoria do grzejników aluminiowych i stalowych. Dzięki tym produktom z łatwością ustawimy optymalną i stałą temperaturę w pomieszczeniach. Stosując natomiast elastyczne przyłącza, doprowadzenie wody oraz gazu stanie się możliwe nawet w trudno dostępnych miejscach.

Do instalacji wodnych

W asortymencie firmy znajduje się wodna armatura instalacyjna, w tym zawory kulowe, kątowe i wypływowe. Nowością są łączniki mosiężne oraz elastyczne przyłącza do wody. Te niezbędne w każdej sieci hydraulicznej elementy umożliwiają sterowanie i odcinanie przepływu wody. Oferta pozwala na wybór zaworów niezbędnych na każdym etapie montażu domowej sieci wodnej. W zależności od miejsca montażu oraz indywidualnych wymogów instalacyjnych, zawory kulowe mogą być zróżnicowane pod względem budowy (pełnoprzepływowe, zredukowane, zawory „mini”, czerpalne, spustowe czy podtynkowe), a także wyposażone w różne typy uchwytów (np. motylkowe lub dźwigniowe).
Zawory kątowe, które stanowią podstawę montażową baterii można będzie idealnie dopasować do różnych ich form oraz wystroju łazienki czy kuchni. Wyjątkowo funkcjonalne zawory wypływowe (montowane m.in. w umywalkach, zlewozmywakach czy pisuarach, a także w pomieszczeniach gospodarczych) wyposażone są w wylewki o zróżnicowanej długości oraz dodatkowe elementy, takie jak np. złączki do węży.

Decydując się na wybór tak ważnych ze względów bezpieczeństwa akcesoriów montażowych, jakimi są akcesoria do instalacji wodnych, gazowych czy grzewczych, należy stosować produkty najwyższej jakości. Zawory to jeden z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnych, dlatego poddawane są wielu specjalistycznym testom, w tym próbom ciśnieniowym, zginania, skręcania oraz szczelności. Zawory oraz inne elementy instalacyjne Grupy Armatura wytwarzane są z wysokogatunkowych mosiądzów i najwyższej jakości żeliw. Charakteryzują się prostą obsługą, długotrwałą szczelnością oraz wysoką wytrzymałością mechaniczną i chemiczną.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej