Może być prosto z kranu

2008-10-07 14:13

Nowoczesny system filtrowania zapewnia zdrową i czystą wodę, zdatną do picia prosto z kranu. Dzięki zaawansowanej technologii absorpcji eliminuje zanieczyszczenia, które zagrażają zdrowiu. Dodatkowym atutem jest prosty system montażu powalający na samodzielną instalację filtra w każdym punkcie poboru pitnej wody.

Zaledwie 7% respondentów (wg badań koncernu 3M) oczyszcza wodę z kranu za pomocą różnych filtrów. Wśród najczęstszych przyczyn, dla których nie spożywamy wody z kranu, badani podają osad (54%),  smak (14%), zapach chloru (9%) oraz niekorzystny wpływ na zdrowie (6%). Tylko niewielki procent respondentów nie widzi większego zagrożenia dla zdrowia w wodzie wodociągowej, dlatego nie stosuje żadnych systemów jej uzdatniania.

Taste Master Plus 3M - niewielkich rozmiarów filtr, do montażu w kuchni pod zlewem, gwarantuje wysoką jakość filtracji oraz bezpieczeństwo spożycia wody prosto z kranu. Produkt został przetestowany zgodnie ze standardami NSF/ANSI (The Public Health and Safety Company). Standard 42 zapewnia redukcję zanieczyszczeń, zapachu i smaku chloru, zaś standard 53 zapewnia oczyszczanie wody z cyst, zanieczyszczeń organicznych oraz redukcję mętności. Filtr uzyskał także atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

Technologia filtra opiera się na filtracji mechanicznej o dokładności 0,5 mikrona oraz zastosowaniu zmodyfikowanego bloku węglowego. Dzięki bardzo precyzyjnemu oczyszczaniu, filtr usuwa nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne (osad, pył) i chemiczne (benzen, toksafen, dichlorobenzen czy ołów), powstałe przy przepływaniu wody przez stare wodociągi, ale także niebezpieczne cysty, które mogą występować w wodzie pitnej. Blok węglowy pochłania dodatkowo także nieprzyjemny smak i zapach chloru, dzięki czemu znacznie poprawia walory smakowe wody. Po przefiltrowaniu woda ma parametry porównywalne do butelkowanej - jest zdrowa i smaczna, a wyeliminowanie zanieczyszczeń redukuje dodatkowo powstawanie kamienia i osadu w domowych urządzeniach m.in. czajnikach.

Przez filtr mogą w ciągu minuty przepłynąć nawet 2 litry wody. System składa się z głowicy, wymiennego filtra, wylewki wraz z mocowaniem oraz trójnika z zaworem i gumowego węża, potrzebnych do podłączenia urządzenia do źródła zimnej wody. Ze względu na właściwości absorbujące zanieczyszczenia, filtr należy wymieniać co pół roku. Filtr jest produktem przyjaznym dla środowiska naturalnego - podlega recyklingowi.

Filtr wprowadził na rynek koncern 3M.

lipiec 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej