Funkcjonalne małe łazienki - bateria umywalkowa z wężem i słuchawką prysznicową

2012-11-20 12:58
Bateria umywalkowa Deante
Autor: Deante Bateria Magnolia z serii Bidetta

Bateria umywalkowa z wężem i słuchawką typu Bidetta marki Deante nawet w małej łazience pozwoli stworzyć namiastkę bidetu i lepsze warunki higieny. To praktyczne rozwiązanie umożliwi łatwą modernizację gabinetów lekarskich, placówek zdrowia, pensjonatów czy hoteli. Niewielkie wnętrza wyposażone w małe umywalki łatwiej też będzie sprzątnąć. Uniwersalność baterii polubią również osoby, które cenią praktyczne wyposażenie domu.

W poszukiwaniu funkcjonalnych i uniwersalnych rozwiązań do łazienki lub toalety warto przyjrzeć się bateriom umywalkowym z wężem i słuchawką typu Bidetta marki Deante. Dzięki nim, nawet w małych wnętrzach łatwiejsze stają się codzienne prace, a w toalecie można stworzyć praktyczny bidet.

Bateria umywalkowa Deante - uniwersalna, innowacyjna i użyteczna 

Bidetta to elegancka bateria umywalkowa, która oprócz standardowej wylewki, wyposażona jest w długi, elastyczny wąż i słuchawkę przypominającą natrysk. Słuchawka, zamontowana pod umywalką, ułatwia sprzątanie pomieszczenia umożliwiając np. nalanie wody do wiadra, co w małych umywalkach jest często niemożliwe. Dzięki wężowi o długości ponad 150 cm łatwiej też opłukać brudne przedmioty nad miską ustępową. Jest to przydatne, gdy w pomieszczeniu zamontowano umywalkę, do której ciężko włożyć przedmioty o większych rozmiarach.

Bateria umywalkowa Deante
Autor: Deante Bateria Jaguar Line z serii Bidetta

Baterie umywalkowe Bidetta ułatwią też mycie toalety – wystarczy wyciągnąć słuchawkę i odkręcić wodę, by z łatwością spłukać nieczystości lub usunąć pozostałości detergentów używanych przy sprzątaniu.

Funkcja bidetu w małej łazience

Baterie typu Bidetta umożliwią (dzięki wężowi i słuchawce) stworzenie wygodnej alternatywy dla bidetu. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdy powierzchnia łazienki lub ubikacji jest zbyt mała, by umożliwić jego montaż, albo gdy zależy nam na szybkiej i niedrogiej modernizacji pomieszczenia. Wąż z wygodną i estetyczną słuchawką bez problemu dosięgnie miski ustępowej znajdującej się w pobliżu umywalki. Strumień wody można łatwo regulować za pomocą niewielkiego uchwytu znajdującego się przy słuchawce baterii. Przełącza on ujście wody pomiędzy wylewką na umywalce i wężem – podobnie jak to się dzieje w bateriach natryskowych.

Rodzaj i sposób montażu baterii Bidetta

Baterie z serii Bidetta to rozwiązanie praktyczne i eleganckie. Chromowane baterie dostępne są w dwóch modelach – o prostej wylewce (z serii Jaguar Line) oraz delikatnie zaokrąglonej (z serii Magnolia). Oba modele wyposażone są w praktyczny uchwyt do odwieszania węża ze słuchawką, dzięki czemu nie przeszkadza on w codziennym korzystaniu z umywalki.
Montaż Bidetty niewiele różni się od instalacji tradycyjnych baterii – jest prosty i intuicyjny, a samą baterię z łatwością można dopasować do większości umywalek.

Bateria umywalkowa Deante
Autor: Deante Bateria Jaguar Line z serii Bidetta
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej