Elektroniczne gazowe ogrzewacze wody

2008-10-15 16:46
Elektroniczne gazowe ogrzewacze wody
Autor: Junkers

Wbudowany w obudowę wielofunkcyjny wyświetlacz sprawia, że obsługa urządzeń jest łatwa i przejrzysta. Niewielkie wymiary i estetyczny wygląd powodują, że podgrzewaczy wody dobrze wkomponowują się we współczesne wnętrza.

Przepływowe podgrzewacze wody Maxi Power-2 o symbolu WRDP-2B marki JUNKERS wyposażone w wielofunkcyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD ułatwiający obsługę. Wskazuje precyzyjne wartości temperatury wylotowej, aktualne informacje na temat bieżącego stanu pracy palnika, szybko identyfikuje usterki za pomocą wyświetlanych kodów błędów. Włączaniem urządzeń steruje się elektronicznie, bez płomyka dyżurnego. Następuje ono automatycznie po uruchomieniu zasilania zapłonu, które pochodzi z dwóch baterii 1,5 V.

Mechanizm automatycznego dostosowania poboru mocy do wielkości zapotrzebowania na ciepłą wodę umożliwia oszczędności w zużyciu gazu oraz utrzymanie stałej temperatury wypływającej wody, niezależnie od jej strumienia. Istnieje też możliwość indywidualnego doboru temperatury c.w.u. poprzez dodatkową ręczną regulację gazu.

Podgrzewacze są dostępne w trzech wersjach mocy: 19,2, 23,6 i 30,5 kW. Zakres natężenia przepływu ciepłej wody użytkowej dla przyrostu temperatury 50oC wynosi od 2- 8,8 l/min, a dla 25oC od 4-17,6 l/min. Wszystkie modele są wyposażone w sygnalizację wyczerpania baterii (dioda czerwona), sygnalizację pracy palnika (dioda zielona), wyłącznik uniemożliwiający zapłon, czujnik ciągu kominowego i jonizacyjne zabezpieczenie przeciwzapłonowe gazu.

Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. W zależności od mocy modelu, ich wielkość waha się od 580/310/220 do 665/425/220 mm. Dodatkowo elegancka i nowoczesna linia obudowy pozwala na optymalne wkomponowanie ogrzewacza we współczesne wnętrza. Lekko złamana szarością biel pasuje do wielu typowych mebli łazienkowych i kuchennych, gdzie najczęściej montuje się takie urządzenia.

Podrzewacze są przystosowane fabrycznie do spalania gazu E (GZ-50), ale istnieje możliwość przezbrojenia na gaz Lw (GZ-41,5), Ls (GZ-35) lub propan. Objęte są trzyletnią gwarancją.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej