Elektroniczna spłuczka polecana dla niepełnosprawnych

2007-10-09 11:18
Elektroniczna spłuczka
Autor: TECE Elektroniczna spłuczka

Na rynku instalacji sanitarnych pojawił się Teceplanus - przystosowany do nowoczesnego stelaża, udoskonalony przycisk spłukujący, szczególnie polecany dla osób niepełnosprawnych.

Umieszczona w stelażu spłuczka podtynkowa może być uruchamiana nie tylko mechanicznie, ale także drogą elektroniczną w wersji kablowej lub bezprzewodowej. Znajdująca się za przyciskiem elektroniczna jednostka sterująca Teceplanus pracuje razem z siłownikiem zasilanym 6-woltową baterią lub 12-woltowym zasilaczem. Jedna bateria wystarcza na około 25 tys. spłukań. Włącznik elektroniczny może być zamontowany zarówno na uchwycie wspornikowym, jak i na ścianie. Aby ułatwić montaż okablowania, moduł stelaża wyposażony został w dodatkowe puste rurki na przewody.
W wersji bezprzewodowej spłuczka może być uruchamiana w oparciu o komunikację radiową lub na podczerwień. Zastosowany układ elektroniczny oparty na komunikacji radiowej jest w pełni kompatybilny z włącznikami radiowymi, umieszczonymi na uchwytach wspornikowych. Instalacja takiego rozwiązania polega na jednorazowym dostrojeniu włącznika i elektronicznego układu.
Rozwiązanie wykorzystujące podczerwień zapewnia uruchamianie spłuczki za pomocą nadajnika z tzw. autofuksem i dwoma obszarami rozpoznawania osób przebywających w łazience.
Producentem spłuczki jest TECE.

Elektroniczna spłuczka
Autor: TECE Elektroniczna spłuczka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej