Efektowna wanna Eva projektu Ewy Minge. Nowoczesne wzornictwo

2014-05-27 19:16
Ewa Minge - wanna z serii Eva zaprojektowana dla Marmorin
Autor: materiały prasowe Marmorin Wzornictwo w nowoczesnej łazience: wanna z serii Eva zaprojektowana dla Marmorin

Wanna z kolekcji Eva zaskakuje "pikowaną" fakturą. Projekt Ewy Minge pasuje do nowoczesnych łazienek, ale może też być inspiracją dla projektantów wnętrz, którzy łączą klasykę z nowoczesnością  

Nowoczesne wzornictwo w łazience
Kreatorzy mody coraz częściej zajmują się architekturą wnętrz i wzornictwem. Maciej Zień projektuje apartamenty, a Ewa Minge współpracuje z firmą Marmorin, produkującą m. in. brodziki i umywalki. Najnowszym efektem tej współpracy jest sygnowana przez Ewę Minge kolekcja Eva.

Składają się na nią umywalka stojąca, umywalka nablatowa i wanna. Projektantka zapowiada, że w przyszłości kolekcja zostanie rozbudowana o kolejne produkty.
Wszystkie produkty z linii Eva wyróżniają się charakterystyczną fakturą. Układ wypukłych płaszczyzn kojarzy się z pikowaną tkaninę. Falujące linie wanny sprawiają, że wanna przypomina raczej wielką poduszkę, niż przedmiot z twardego materiału. Projektantka podkreśla, że przedmioty z kolekcji Eva mają być przyjemne w dotyku, zachęcające do odpoczynku w kąpieli.

Nowoczesna łazienka – nowoczesne materiały
Wanny i inne produkty produkowane przez Marmorin wykonywane są z gelcoat®. Materiał ten powstaje z połączenia zmielonego drobno kamienia dolomitowego i żywic z dodatkami. Producent wśród zalet takiego materiału wymienia m.in. możliwość uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, odpornej na uderzenia i promieniowanie ultrafioletowe. Gelcoat® jest ciepły w dotyku.
Wymiary niektórych produktów z kolekcji Eva to odpowiednio:
- wanna Eva I wolnostojąca 2200 x 1400 x 600 mm
- wanna Eva II wolnostojąca 1715 x 1100 x 600 mm
Efektowne, „pikowane” wanny najlepiej będą pasować do architektury wnętrz nowoczesnej łazienki, ale wpisują się dobrze także w tradycyjne wnętrza.   

Zień, Minge, Kallwejt, Pastwa - artyści projektują dla deweloperów >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej