Bezwodne pisuary ceramiczne: toaleta bezspłukiwania

2010-07-30 11:12
Bezwodne pisuary ceramiczne
Autor: Ecoforte Jeden z modeli pisuarów z oferty firmy Ekoforte, o nazwie Lava.

Bezwodne pisuary Falcon Waterfree Technologies pozwalają na znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych. Ponieważ nie wymagają spłukiwania a w konsekwencji znacznie redukują ilość odprowadzanych ścieków w porównaniu do tradycyjnych pisuarów.

Toaleta bezspłukiwania równa się oszczędność

Koszt ich serwisowania jest również niższy. Pisuary Falcon Waterfree są bardziej higieniczne. Dzięki specjalnej technologii zapobiegają powstawaniu przykrych zapachów w łazienkach. Specjalnie zabezpieczony wkład/syfon umożliwia funkcjonowanie pisuaru bez konieczności spłukiwania wodą. Brak konieczności spłukiwania pozwala zaoszczędzić średnio 150 000 litrów wody rocznie na jednym urządzeniu. Dodatkowo oszczędzana jest energia eletryczna, która w przypadku standardowego pisuaru byłaby wykorzystana w celu pompowania wody. W konsekwencji, decydując się na bezwodne pisuary, przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Zakup i instalacja bezwodnych pisuarów są tańsze od tradycyjnych pisuarów spłukiwanych ręcznie lub automatycznie. Jest to przede wszystkim spowodowane brakiem mechanizmu spłukiwania oraz brakiem konieczności podłączenia wody. Ponadto, brak mechanizmu spłukiwania eliminuje problemy z jego uszkodzeniami w wyniku długotrwałej eksploatacji lub wandalizmu.

Wymienny syfon wykorzystuje specjalną biodegradowalną substancję w celu całkowitego zablokowania nieprzyjemnych zapachów. Całość oparta jest na nowoczesnej hermetycznej technologii opracowanej i opatentowanej w Stanach Zjednoczonych.

Wymienny wkład jest zaopatrzony w:

  • syfon,
  • opakowanie z substancją zabezpieczającą,
  • osłona syfonu,
  • klucz instalacyjny,
  • torba do utylizacji starego syfonu,
  • jednorazowe rękawiczki ochronne,
  • instrukcje wymiany syfonu.
Bezwodne pisuary ceramiczne
Autor: Ecoforte
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej