Baterie łazienkowe: bezdotykowa bateria Oras Electra

2011-04-27 16:04
Bezdotykowa armatura łazienkowa: bateria Oras Electra
Autor: Oras

Baterie łazienkowe z serii Oras Electra sterowane są fotokomórką zasilaną baterią (6 V) lub specjalnym zasilaczem (12 V). Mają także możliwość indywidualnego ustawienia czasu wypływu wody oraz stałego zapamiętania temperatury.

W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką zyskuje coraz więcej zwolenników. Baterie łazienkowe wyposażone są w czujnik uruchamia strumienia wody jedynie wówczas, gdy przystawia się do nich dłonie. Tym samym ogranicza się zużycie wody do niezbędnego minimum.

Wprowadzony do sprzedaży model bezdotykowej baterii łazienkowej z linii Oras Electra charakteryzuje się prostą, elegancką formą i ekologicznym poziomem zużycia wody. Smukłe, wydłużone linie sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Baterie łazienkowe mają niestandardową wysokość, gdyż zaprojektowane zostały głównie z myślą o umywalkach nablatowych, szczególnie tych przypominających wyglądem głębokie misy. Baterie łazienkowe dostępne są w dwóch modelach: niższe 12 cm lub wyższe z, 17 cm korpusem.

Przeczytaj koniecznie: Bezdotykowa bateria łazienkowa

Bezdotykowe baterie łazienkowe - charakterystyka:

  • oszczędność – zarówno wody, która płynie z kranu tylko wtedy, gdy jest potrzebna, jak i energii elektrycznej zużywanej do jej podgrzania. Ma to znaczący wpływ na obniżenie kosztów domowego budżetu czy utrzymania budynków komercyjnych, gdzie toalety są często używane;
  • wygoda - aby uruchomić baterię wystarczy przysunąć do niej dłoń i już pojawia się strumień wody. Jest to ułatwienie, a dla dzieci także bezpieczeństwo, gdyż bateria ma możliwość ustawienia stałego poziomu temperatury strumienia. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem szukać równowagi między zimną i gorącą wodą;
  • higiena - baterie łazienkowe uruchamia się ruchem dłoni, nie trzeba dotykać kranu. Nie ma kontaktu z bakteriami, co jest szczególnie istotne w łazienkach, z których korzysta wiele osób np. w miejscach publicznych: restauracjach, galeriach handlowych czy klubach fitness. Łatwiej jest też utrzymać baterie łazienkową w czystości - gdy nie dotyka się kranu mokrą ręką, mniej jest na nim zacieków.

Baterie łazienkowe dostępne są w wersji z praktyczną rączką Bidetta. Rączkę z prysznicem uruchamia krótki ruch ręką przed fotokomórką baterii. Rozwiązanie to daje wygodę w użytkowaniu, można np. szybko i sprawnie napełnić wodą wysokie naczynie, które nie zmieści się pod kranem. Rączka powiększa też zasięg kranu i w małych łazienkach z powodzeniem zastępuje klasyczny bidet podnosząc komfort codziennej higieny. 

Bezdotykowa armatura łazienkowa: bateria Oras Electra
Autor: Oras

Nowe modele ORAS ELECTRA:

Oras Electra – wysokość 12 cm, elektroniczne sterowanie strumieniem wody, który uruchamiany jest poprzez przysunięcie dłoni do kranu. Możliwość stałego zapamiętania temperatury wody oraz czasu wypływu. Smukła linia pasująca do nowoczesnych wnętrz. Cena: 1.240 zł (zasilana baterią 6 V), 1.390 zł (wyposażona w zasilacz 12 V)

Oras Electra – przedłużona wysokość korpusu baterii 17 cm, sterowanie strumieniem wody poprzez fotokomórkę, która uruchamia strumień jedynie wówczas, gdy przysuniemy dłonie. Ustawienie stałego zapamiętania temperatury wody i czasu jej wypływu. Cena: 1.290 zł (zasilana baterią 6 V), 1.450 zł (wyposażona w zasilacz 12 V)

Oras Electra – model z rączką Bidetta, wysokość baterii 12 lub 17 cm. Sterowanie strumieniem poprzez fotokomórkę, która uruchamiana jest  w momencie przysunięcia rąk do kranu. Ustawienie stałego zapamiętania temperatury wody i czasu jej wypływu zarówno w kranie, jak i w rączce prysznica. Cena: 1.400 zł (model o wysokości 12 cm), 1.460 zł (wysokość baterii 17 cm)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej