Bateria umywalkowa Sirocco Sensor Power-Safe do obiektów użyteczności publicznej

2015-07-29 11:59
bateria sensoryczna Ferro
Autor: FERRO Bateria bezdotykowa Sirocco Sensor Power-Safe z linii Sirocco Sensor

Bateria bezdotykowa Sirocco Sensor Power-Safe należy do kolekcji czterech bezdotykowych baterii umywalkowych Sirocco Sensor marki Ferro, przeznaczonych do budynków użyteczności publicznej. Baterię sensoryczną wyróżnia energooszczędność, przepływ wody do 5 l/min, a do tego trwałość i odporność na zniszczenie.

Baterię bezdotykową Ferro wyposażono w funkcję regulacji zasięgu czujnika ruchu reagującego na dłonie w przedziale od 80 do 300 mm (ustawienie fabryczne to 180 mm). Bezdotykową baterię umywalkową wyposażono także w zabezpieczenie przed długotrwałym wypływem do 90 sekund oraz regulator strumienia z regulacją jego kierunku.

Armatura Sirocco Sensor może być podłączona do wody zimnej lub zmieszanej, a wyposażona w mieszacze – do ciepłej i zimnej. W przypadku tej ostatniej sprawdzą się mieszacze zewnętrzne Ferro – ustawiany manualnie mieszacz mechaniczny 3/8” MM10, bądź termostatyczny 1/2” MT15B o zakresie temperatury od 30 do 70°C.
Baterie bezdotykowe Sirocco Sensor zasilane są baterią 9V, natomiast w 2 modelach: Sirocco Sensor Power-Safe i Sirocco Sensor Power-Safe Pre-Mixed podstawowym źródłem zasilania jest transformator 230V/9V, a bateria pełni funkcję zasilania awaryjnego.

Możliwość regulacji umywalkowych baterii sensorycznych z linii Sirocco Sensor ma znaczenie przy programowaniu ustawień na potrzeby danego obiektu i konkretnego użytkownika. Praktycznym rozwiązaniem jest pilot sterujący do baterii i zaworów bezdotykowych RC01, dzięki któremu można ustawić zasięg detekcji czujnika, opóźnić włączanie i czas spłukiwania dla zaworów pisuarowych, ustawiać czas zabezpieczenia przed długotrwałym wypływem wody oraz czas blokady przed kolejnym użyciem, a także zaprogramować czas między cyklicznym spłukiwaniem oczyszczającym, które zapobiega stagnacji wody w rurach. Funkcje pilota pozwalają również na powrót do ustawień fabrycznych oraz czasowe wyłączenie urządzeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej