Bateria termostatyczna

2010-10-05 14:41
Baterie termostatyczne
Autor: FERRO Bateria umywalkowa stojąca VerdeLine Torino

Bateria VerdeLine Torino charakteryzuje się redukcją zużycia wody o 50%. Zastosowano w niej rozwiązania, takie jak: perlator FERROAirMix z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego EasyClean, głowica z blokadą FERROClick, czy ogranicznik wypływu wody FERROEcoSave.

Najwięcej wody marnuje się w trakcie próby uzyskania strumienia o wybranej temperaturze. Woda leci, a użytkownik czeka na odpowiednią temperaturę i zużywa jej więcej niż podczas samego mycia. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest bateria z termostatem.

Zobacz więcej: Instalacje wodne

Wystarczy wybrać na pokrętle temperaturę, by specjalna blokada powstrzymała strumień, aż do momentu, gdy woda osiągnie ustawioną wartość. Nawet wówczas, kiedy w instalacji wystąpią skoki ciśnienia, będące zapowiedzią niespodziewanego gorącego lub lodowatego strumienia wody, termostaty zapewnią utrzymanie stabilnej temperatury. Bateria termostatyczna to nie tylko oszczędność ale i bezpieczeństwo. To bardzo dobre rozwiązanie w domach, w których znajdują się małe dzieci. Wystarczy ustawić wcześniej temperaturę i malec nie poparzy się podczas mycia, nawet wtedy gdy będzie sam zakręcał i odkręcał wodę.
W urządzenia te, zostały wyposażone również w natryskowe baterie termostatyczne z kolekcji Terni, Varese i Lazio.

Bateria termostatyczna: charakterystyka:

  • pełny zakres płynnie regulowanej temperatury od 0ºC do 50ºC,
  • blokada na poziomie optymalnej do kąpieli temperatury wody o wartości 38ºC,
  • krótki czas (około 10 sekund) - do uzyskania żądanej temperatury,
  • wyposażenie w filtry siatkowe chroniące wnętrze baterii przed zanieczyszczeniami,
  • a także dobra izolacja akustyczna ograniczająca szum powodowany przepływem wody.

Bateria ma proste, minimalistyczne, obłe kształty i pokryta jest lśniącą powłoką wykonaną z chromu. Kształt i prosta konstrukcja pozwalają również na łatwe utrzymanie baterii w czystości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej