Armatura oszczędzająca wodę

2009-05-22 16:16
Armatura oszczędzająca wodę
Autor: FERRO

VerdeLine jest zaawansowanym technologicznie, kompleksowym rozwiązaniem zmniejszającym zużycie wody.

Firma Ferro proponuje rozwiązania, które umożliwiają ograniczenie wydatków na wodę. Producent wprowadza na rynek kompletny i zaawansowany technologicznie produkt oszczędzający wodę – VerdeLine. Jest to koncepcja baterii wyposażonych w nowoczesne urządzenia oszczędzające wodę: perlator najnowszej generacji FERROAirMix z funkcją samousuwania kamienia wapiennego EasyClean i głowicę z blokadą FERROClick – w bateriach umywalkowych oraz ogranicznik wypływu wody FERROEcoSave – w bateriach wannowych, natryskowych i rączkach prysznicowych.

Tym samym, po bateriach bezdotykowych (Senseo), samozamykających (Press) i termostatycznych, VerdeLine jest kolejnym krokiem producenta w kierunku pracy na rzecz ochrony środowiska i propagowania świadomości proekologicznej.

FERROAirMix

Perlator najnowszej generacji montowany jest w bateriach umywalkowych Torino i Padwa VerdeLine. Ponadto może znaleźć zastosowanie także w innych modelach baterii. Jego podstawową funkcją jest zwiększenie wydajności baterii poprzez ekonomiczny przepływ 7,8 l na minutę obficie napowietrzonej wody. Perlator zapewnia oszczędność rzędu 50%. Producent rezygnując z tradycyjnej siateczki zastosował unikalny wzór otworów, przez które przepływa wzbogacony w cząsteczki powietrza, równomierny strumień wody. Dodatkowo FERROAirMix pełni rolę filtra skutecznie zabezpieczającego baterię przed osadem z kamienia wapiennego.

Armatura oszczędzająca wodę
Autor: FERRO

EasyClean

Element ten stanowi integralną część perlatora FERROAirMix. Jest to system usuwania kamienia wapiennego. Dzięki specjalnej silikonowej nakładce oraz unikatowej budowie otworów w odpływie spowalnia proces osadzania się kamienia wapiennego, ułatwia usuwanie osadów i tym samym przedłuża żywotność baterii.

Armatura oszczędzająca wodę
Autor: FERRO

FERROClick

Dwustopniowa głowica ceramiczna zaopatrzona jest w blokadę. FERROClick decydujący o trwałości i szczelności baterii. Zapewnia precyzyjną regulację ilości wypływającej wody oraz odpowiada za proporcjonalne zmieszanie ciepłej i zimnej wody. Posiada dwa poziomy otwarcia przepływu.
Pierwszy – powoduje uwolnienie ekonomicznego strumienia wody – z baterii wypływa ok. 5–7 l wody na minutę.
Drugi – uruchamia zwiększony jej przepływ – około 12 l na minutę.
To również system kontroli ciepłej wody. Pierścień na głowicy, poprzez funkcję blokady strumienia gorącej wody, pozwala użytkownikowi samodzielnie nastawić zakres jej wypływu, a co za tym idzie zmniejszyć strumień i oszczędzić na kosztach. Takim rozwiązaniem cieszą się jednouchwytowe baterie Torino i Padwa – VerdeLine.

Armatura oszczędzająca wodę
Autor: FERRO

FERROEcoSave 

Jest to ogranicznik wypływu (zużycia) wody – rodzaj okrągłej tulei wkręcanej w słuchawkę prysznicową lub montowanej w baterii natryskowej. Podobnie jak perlator w bateriach umywalkowych zmniejsza on strumień wypływu, nawet do 7,8 l na minutę, jednocześnie nadal pozwalając użytkownikowi cieszyć się niezmienioną, efektowną kaskadą rozproszonej wody. Ograniczniki FERROEcoSave znalazły zastosowanie w bateriach wannowych i natryskowych Torino i Padwa VerdeLine, a także w najnowszych słuchawkach prysznicowych: Stella, Sole, Casa, Sera, Mattino, Onda, Quadro, Moderno. Ponadto mogą być użyte we wszystkich bateriach wannowych i natryskowych FERRO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej