3 trendy technologiczne w łazience

2016-05-02 12:38
wanna półokrągła
Autor: KOłO Półokrągła wanna Furora z akrylu sanitarnego Lucite®

Nowoczesne technologie i rozwiązania to standardy, o których należy pamiętać, rozpoczynając prace nad projektem łazienki. Bez problemu można zastosować je zarówno w nowych łazienkach, jaki remontowanych. Jak przekonać się do technologii, które podnoszą komfort łazienki?

Wanny – materiał to podstawa

Decydując się na wybór wanien i brodzików, warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów zostały wykonane. Wiadomo, że im wyższa jakość, tym producent przewiduje większą trwałość swoich produktów. Z dostępnych na rynku wanien warto wyrać te wykonane z akrylu. Materiał ten dłużej utrzymuje stałą temperaturę kąpieli, a jego powierzchnia jest wyjątkowo gładka i ciepła w dotyku. Wszystkie wanny marki KOŁO wykonane zostały z odpowiedniej grubości akrylu sanitarnego Lucite®.
Akryl Lucite® jest odpowiednio twardy, lekki, a jednocześnie niezwykle wytrzymały w codziennym użytkowaniu i odporny na zarysowania. Dzięki idealnej gładkości jest łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Do jego czyszczenia wystarczy użyć stosowanych powszechnie środków czyszczących, a na końcu dokładnie spłukać i osuszyć miękką ściereczką.

Dodatkowym atutem, poprawiającym komfort użytkowania wanien KOŁO, jest wzmocniony rant, który poprawia ich stabilność. Do wanien prostokątnych KOŁO proponuje panele wykonane z odpornej na wilgoć płyty MDF, które charakteryzuje trwałość i łatwy montaż. Panele są alternatywą do płytek ceramicznych. Ich montaż można przeprowadzić na dwa sposoby – narożny i wnękowy wraz z zestawami profili, pozwalają dopasować rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

wanna owalna
Autor: KOłO Model owalnej wanny Clarissa

Idealnie czyste powierzchnie – powłoka Reflex

Reflex to idealnie gładka, nowoczesna powłoka, która pokrywa powierzchnie ceramiczne. Dzięki niej dbanie o czystość i odpowiedni poziom higieny w łazience staje się bardzo łatwe. Technologia została stworzona w oparciu o przeprowadzone badania, które wskazują, że przyczyną gromadzenia zanieczyszczeń na ceramice łazienkowej są porowate zagłębienia pokrywające pozornie gładką powierzchnię. To w nich osadzają się pozostałości mydła i kamień, a przede wszystkim gromadzą się bakterie. Zastosowanie powłoki Reflex na powierzchni ceramicznej powoduje, że drobne krople wody łączą się w większe, co przyspiesza ich spływanie wraz z wszelkimi zabrudzeniami. Do pielęgnacji ceramiki wystarczy sucha, miękka ściereczka lub delikatny środek czyszczący.

podwójna umywalka Quattro
Autor: KOłO Model podwójnej, ceramicznej umywalki Quattro z powłoką Reflex
umywalka nablatowa
Autor: KOłO Owalna umywalka nablatowa z serii Ego by Antonio Citterio

Kabiny prysznicowe - wyposażenie i wykonanie

Dobrej jakości kabinę prysznicową wyróżnia solidna konstrukcja, łatwość montażu, najwyższej jakości powierzchnie profili i szkło o dobrych parametrach technicznych. Decydując się na model kabiny, należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły jej wykonania. Ważne jest, aby kabina wyposażona była w zaślepki lub listwy zabezpieczające ostre krawędzie profili oraz elementy mocujące, które gwarantują łatwość utrzymania kabiny w czystości i bezpieczeństwo jej użytkowania. Regulacja na profilach ściennych pozwala niwelować krzywiznę ścian i zapewnia poprawny montaż i uszczelnienie kabiny. Łożyskowane kółka zapewniają płynne przesuwanie drzwi kabiny, a uszczelka magnetyczna pomiędzy nimi gwarantuje szczelne domknięcie drzwi. Dodatkowym rozwiązaniem są zawiasy z funkcją unoszenia drzwi, które chronią przed przedwczesnym zużyciem uszczelek lub uszkodzeniem elementów szklanych.

Systemy kabin prysznicowych powinny być również przystosowane do utrzymywania ich w czystości, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Push2Clean to funkcja zastosowana w produktach marki KOŁO, która ułatwia wypinanie drzwi z ramy. System oparty jest na magnetycznych prowadnicach. Wystarczy delikatne wypchnięcie drzwi, żeby wyczyścić profil dolny. Dodatkową łatwość w dbaniu o czystość zapewniają magnesy neodymowe oraz zamknięte profile drzwi, dzięki którym kabina pozbawiona jest trudnych do wyczyszczenia zakamarków.

Nowoczesne kabiny prysznicowe, to również bezpieczne i opatentowane powłoki nakładane na szkło. Zastosowanie technologii ScreenGuard, w której szklane drzwi pokryte są już na etapie fabrycznym specjalną folią, zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku pęknięcia drzwi, szkło nie rozpadnie się na ostre kawałki, jak to się dzieje w standardowym szkle hartowanych. Zastosowanie takiej powłoki daje 100% gwarancję bezpieczeństwa.

kabina prysznicowa z brodzikiem
Autor: KOłO Kabina prysznicowa Next
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej