Wydłużony format cegły elewacyjnej Largo

2014-08-17 22:14
cegła elewacyjna Largo
Autor: Pozbruk Cegła elewacyjna Largo o wydłużonym formacie w kolorze beżowym, o odcieniu pastelowym

Firma Pozbruk odpowiadając na zainteresowanie rynku minimalistycznymi rozwiązaniami w architekturze wprowadziła do swojej oferty cegłę elewacyjną Largo o wydłużonym formacie i surowym wyglądzie.

Możliwości okładziny elewacyjnej z cegły Largo

Cegła elewacyjna Largo jest wąska, długa, nie ma żadnych zdobień i charakteryzuje się prostą linią, dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy budowie domów o nowoczesnej architekturze, a także jako uzupełnienie aluminiowych fasad lub przeszkleń. Wymiary cegły to 54,5 cm x 4 cm x 10 cm, a jej kształt umożliwia ułożenie elementów w kilku kombinacjach. Cegły rozmieścić można nieregularnie, w jodełkę lub w tej samej płaszczyźnie, osiągając uporządkowany efekt elewacji.  Jedna paleta produktu pozwała na ułożenie około 4,4 m2. Układanie wzorów wymaga utrzymania stabilności konstrukcji poprzez zastosowanie zakładki o szerokości minimum 10 cm.  

Elewacja z cegły Largo powinna być oparta na fundamencie lub na specjalnych, stalowych podporach i połączona ze ścianą konstrukcyjną za pomocą kotew stalowych. Przy układaniu elewacji należy wziąć pod uwagę grubość i rodzaj kotew, charakterystykę pracy ściany oraz parametry szczeliny powietrznej.

Cegły elewacyjne Largo firmy Pozbruk dostępne są w 4 kolorach – szarym, grafitowym, beżowym i ceglanym, a każdy kolor ma 3 stopnie nasycenia – pastelowy, jasny i ciemny. Produkt barwiony jest w masie, dzięki czemu żaden element nie odbiega kolorem lub fakturą od innych, co pozwala na estetyczne przycięcie i dopasowanie elementów. Cegła elewacyjna Largo może być piaskowana lub poddana szczotkowaniu w celu nadania wyglądu naturalnych powierzchni kamiennych.

Okładzina elewacyjna jest trwała i odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu nie traci koloru z upływem czasu. Zastosowanie, już na etapie produkcji, technologii hydrofobowej H-plus (autorska technologia Pozbruk, polegająca na zmniejszeniu nasiąkliwości na poziomie kapilarnym w całej strukturze materiału) czyni ją odporną na wilgoć i zmniejsza nasiąkliwość materiału.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej