Udoskonalone szkło budowlane

2010-01-22 15:49
Udoskonalone szkło budowlane
Autor: PILKINGTON POLSKA

Pilkington wprowadził nowe osiągnięcie w swojej kluczowej grupie produktów przeciwsłonecznych Pilkington Suncool™.

Udoskonalenie polega na obniżeniu współczynnika przenikania ciepła Ug do wartości 1,0 W/(m2K).
Wprowadzane z początkiem 2010 roku osiągnięcie dotyczy produktów Pilkington Suncool™ 70/35, Pilkington Suncool™ 66/33, Pilkington Suncool™ 50/25 i Pilkington Suncool™ Silver 50/30, które korzystając z rozwoju technologii powlekania, zapewniają efektywną ochronę przed słońcem wraz z bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Postęp w tej dziedzinie przekłada się również na ich odpowiedniki samoczyszczące, czyli szyby: Pilkington Activ Suncool™ 70/35, Pilkington Activ Suncool™ 66/33, Pilkington Activ Suncool™ 50/25 oraz Pilkington Activ Suncool™ Silver 50/30.
Każdy z produktów jest dostępny w wersji odprężonej, hartowanej lub laminowanej. Ich wygląd estetyczny pozostał niezmieniony. Nie ma również żadnych zmian dotyczących obchodzenia się ze szkłem i ich dalszej obróbki.

Asortyment szyb Pilkington Suncool™ opracowano z myślą o uzyskaniu optymalnych parametrów technicznych dla przeszkleń wielkopowierzchniowych, stąd też głównym obszarem ich zastosowania są obiekty komercyjne i mieszkaniowe wymagające wysokiego dostępu światła dziennego i efektywnej ochrony przed słońcem.

Możliwości uzyskania współczynnika Ug na poziomie 1,0 W/(m2K) dla standardowej jednokomorowej szyby zespolonej wypełnionej argonem, eliminuje potrzebę stosowania szyb dwukomorowych, których użycie jest czasem niemożliwe w przypadku pewnych typów ram.
Pilkington Suncool™ jest gamą produktów stanowiącą idealne rozwiązanie dla uzyskania maksymalnego dostępu światła dziennego i komfortu cieplnego bez względu na porę roku. Kiedy jest gorąco, właściwości przeciwsłoneczne pomagają w redukcji ciepła przedostającego się do wnętrz, zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację i obniżając koszty. Kiedy jest zimno, właściwości niskoemisyjne ograniczają straty ciepła z budynku, minimalizując wymogi grzewcze i koszty ogrzewania.

Emma Billinge, Menedżer ds. Produktów, Pilkington Building Products Europe, powiedziała o nowym osiągnięciu – Jako firma wciąż dążymy do zapewnienia najbardziej energooszczędnych produktów, które nie tylko poprawiają komfort użytkowników budynków, ale również mają korzystny wpływ na środowisko.

Udoskonalone szkło budowlane
Autor: PILKINGTON POLSKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej