Udoskonalone szkło budowlane

2010-01-22 15:49
Udoskonalone szkło budowlane
Autor: PILKINGTON POLSKA

Pilkington wprowadził nowe osiągnięcie w swojej kluczowej grupie produktów przeciwsłonecznych Pilkington Suncool™.

Udoskonalenie polega na obniżeniu współczynnika przenikania ciepła Ug do wartości 1,0 W/(m2K).
Wprowadzane z początkiem 2010 roku osiągnięcie dotyczy produktów Pilkington Suncool™ 70/35, Pilkington Suncool™ 66/33, Pilkington Suncool™ 50/25 i Pilkington Suncool™ Silver 50/30, które korzystając z rozwoju technologii powlekania, zapewniają efektywną ochronę przed słońcem wraz z bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Postęp w tej dziedzinie przekłada się również na ich odpowiedniki samoczyszczące, czyli szyby: Pilkington Activ Suncool™ 70/35, Pilkington Activ Suncool™ 66/33, Pilkington Activ Suncool™ 50/25 oraz Pilkington Activ Suncool™ Silver 50/30.
Każdy z produktów jest dostępny w wersji odprężonej, hartowanej lub laminowanej. Ich wygląd estetyczny pozostał niezmieniony. Nie ma również żadnych zmian dotyczących obchodzenia się ze szkłem i ich dalszej obróbki.

Asortyment szyb Pilkington Suncool™ opracowano z myślą o uzyskaniu optymalnych parametrów technicznych dla przeszkleń wielkopowierzchniowych, stąd też głównym obszarem ich zastosowania są obiekty komercyjne i mieszkaniowe wymagające wysokiego dostępu światła dziennego i efektywnej ochrony przed słońcem.

Możliwości uzyskania współczynnika Ug na poziomie 1,0 W/(m2K) dla standardowej jednokomorowej szyby zespolonej wypełnionej argonem, eliminuje potrzebę stosowania szyb dwukomorowych, których użycie jest czasem niemożliwe w przypadku pewnych typów ram.
Pilkington Suncool™ jest gamą produktów stanowiącą idealne rozwiązanie dla uzyskania maksymalnego dostępu światła dziennego i komfortu cieplnego bez względu na porę roku. Kiedy jest gorąco, właściwości przeciwsłoneczne pomagają w redukcji ciepła przedostającego się do wnętrz, zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację i obniżając koszty. Kiedy jest zimno, właściwości niskoemisyjne ograniczają straty ciepła z budynku, minimalizując wymogi grzewcze i koszty ogrzewania.

Emma Billinge, Menedżer ds. Produktów, Pilkington Building Products Europe, powiedziała o nowym osiągnięciu – Jako firma wciąż dążymy do zapewnienia najbardziej energooszczędnych produktów, które nie tylko poprawiają komfort użytkowników budynków, ale również mają korzystny wpływ na środowisko.

Udoskonalone szkło budowlane
Autor: PILKINGTON POLSKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej