Szkło budowlane przeciwsłoneczne SunGuard®

2012-05-10 16:50
Szkło przeciwsłoneczne SunGuard
Autor: Guardian Częstochowa Sp. z o.o.

Fasady szklane zapewniają wnętrzom lekkość i nieograniczony dostęp do światła dziennego. Wysoki stopień przejrzystości szkła budowlanego może doprowadzić jednak do przegrzewania się pomieszczeń przez fasady szklane. Produkowane w technologii Silacoat, szkło budowlane przeciwsłoneczne SunGuard® pomoże ochronić pomieszczenie przed zbytnim nagrzewaniem.

Szkło budowlane przeciwsłoneczne firmy Guard Częstochowa to polecane rozwiązanie do budynków szczególnie narażonych na zbytnie nasłonecznienie.
Szkło budowlane przeciwsłoneczne SunGuard® ma wysoką odporność wytrzymałościową i chemiczną. Wyprodukowano je w technologii Silacoat, która zapewnia pokrycie szkła Float bezbarwnego lub zielonego specjalną powłoką nieprzepuszczającą światła.

Przeczytaj również: Biurowiec kopalni Bogdanka. Przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące Pilkington Activ™ Blue wymaga specjalnego uszczelnienia

Tradycyjnie wszystkie powłoki nanoszone są na szkło bazowe float Extra Clear, w taki sposób by w zestawach wieloszybowych osiągnąć neutralny wygląd (bez tzw. „efektu brudnych firanek”).

Szkło budowlane przeciwsłoneczne SunGuard® do każdego obiektu

Producent, Guardian Czestochowa proponuje trzy różne rodzaje szkła w zależności od poziomów ochrony przeciwsłonecznej oraz potrzeb różnych realizacji i warunków klimatycznych. Asortyment szyb przeciwsłonecznych został podzielony na grupy, z których każda zapewnia inny poziom ochrony, transmisji światła i energii, jak również charakteryzuje się innymi walorami estetycznymi.
Charakterystka szkła budowlanego:

  • SunGuard® High Selective – selektywność i przejrzystość połączone z wysokimi parametrami termoizolacyjnymi;
  • SunGuard® Solar – ochrona przeciwsłoneczna i barwny wybór dla kreatywnych realizacji;
  • SunGuard® High Performance – charakteryzuje się właściwościami przeciwsłonecznymi i termoizolacyjnymi.

Warto zaznaczyć, że szkło SunGuard® zastosowano w wieżowcu projektu Daniela Libeskinda, przy ul. Złotej 44 w Warszawie w celu osiągnięcia optymalnego bilansu energetycznego budynku. Szyby przeciwsłoneczne SunGuard® montowane są w oknach wysokościowca od strony południowej, północnej i zachodniej.

Przedstawiciele producenta Guardian Częstochowa wezmą udział w III edycji Kongresu Stolarki Polskiej, który odbędzie się w dniach 17-18 maja w Falentach k/Warszawy. Więcej informacji o tym wydarzeniu: III Kongers Stolarski Polskiej. Więcej >>

 

Wieżowiec Złota 44 - szklana fasada
Autor: Orco Property Group Montaż szklanych paneli fasady wieżowca Złota 44
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej